Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vaikų popchoras „Sapnas“ karališkai atšventė savo penkioliktąjį gimtadienį. 

Mažieji Nociūnų dainininkai karališkai atšventė penkioliktąjį gimtadienį.

Mažieji Nociūnų dainininkai karališkai atšventė penkioliktąjį gimtadienį.

Dainuojančius nociūniškius vaikus subūrusi vadovė Daiva Makutienė gali pasigirti ne tik šiuo kolektyvu – ji vadovauja vokaliniam duetui „GreDa“, Kuigalių ( Jonavos r.) kultūros centro vaikų popchorui „Upeliukas“ ir Kėdainių kultūros centro vaikų popchorui „Perliukas“.

Išpildytos svajonės
Dar būdama vaikas Daiva Makutienė svajojo tapti vaikų darželio auklėtoja, norėjo dainuoti, bet tikrai nesitikėjo, kad ši svajonė išsipildys su kaupu. „Tik dabar pradedu suprasti, kad jei turi svajonę nuo mažens ir sieki jos įgyvendinimo, ta svajonė būtinai išsipildo. Taip atsitiko ir man. Prisimenu, kai pirmą kartą peržengiau Nociūnų kultūros centro duris, širdis spurdėjo ir atrodė, kad sprogs iš jaudulio. Praėjus kiek laiko, gavau pirmą užduotį – suburti moterų arba vaikų kolektyvą. Būtent tada ir prasidėjo mano kultūrinis kelias“, – intensyvios kultūrinės veiklos pradžią prisiminė D. Makutienė.
Veiklų netrūksta
Daivą Makutienę Nociūnų gyventojai žino kaip labai aktyvią ir darbščią asmenybę. Ji ne tik keturių kolektyvų vadovė, dar Barupės pagrindinėje mokykloje dirba dailės ir muzikos mokytoja, turi keturis vaikus. Negana to – Daiva Makutienė pati dainuoja. „Aš ne tik koncertuoju su kolektyvais. Daug koncertuoju ir viena bei su dukra Vytaute. Teko dainuoti duetu ir su Greta Strazdauskaite, kuri ilgus metus lankė popchorą „Sapnas“. Mūsų su Greta patirtį perėmė mano dukra Vytautė, kuri drąsiai į sceną lipa kartu su pussesere Reda Jonikaite. Man visi sako, kad daug dirbu. Keista, bet pati aš to nepastebiu. Atrodo, kad darau tai, ką reikia daryti, ko iš manęs reikalauja mano gyvenimas“, – sako veikli moteris. Kaip tikina Daiva, viso to nebūtų, jeigu nepalaikytų patys artimiausi žmonės: „Noriu padėkoti savo šeimai, vyrui Rimantui, kuris supranta ir mato, jog aš dirbu mėgstamą darbą, ir palaiko visapusiškai.“

„Sapnui “ nemažėja
Tik subūrus šį vaikų popchorą jame dalyvavo 30 vaikų. Praėjus penkiolikai metų skaičius nepasikeitė, tiesa, vaikai keitėsi. „2009 metais dainuoti ateidavo tik aštuoni vaikučiai. Galvojau, kad viskas, vaikų nebėra, „Sapnas” iširs, tačiau susiklosčius tam tikroms asmeninėms aplinkybėms man teko popchoro veiklą trumpam nutraukti. Po pertraukos grįžusi į darbą, pamačiau, kad vaikai nori dainuoti, o manasis „Sapnas“ vėl pasipildė net iki 30 vaikų. Apsidžiaugiau, kad kolektyvas toliau gali koncertuoti. „Sapne“ šiuo metu dainuoja vaikai ne tik iš Nociūnų, bet ir iš aplinkinių kaimų: Beinaičių, Saviečių, net Vandžiogalos, kai kas atvažiuoja net iš gretimo Kauno rajono“, – sakė D. Makutienė.
„Sapnas“ dalyvauja įvairiuose respublikiniuose festivaliuose: „Baltumo šventė“, „Gražiausiu taku“ (Kaunas), „Vaikystės spalvos“ (Jonava), „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ (Kupiškis), „Žiemos pokštai“ (Kaunas). Savo istorijoje mažieji Nociūnų dainininkai yra gavę daugybę įvairių apdovanojimų – festivalyje „Sparnuota vasarėlė“ laimėjo „Artistiškiausio“ kolektyvo titulą, 2012 metais buvo pripažinti kaip geriausias mažųjų kolektyvas, konkurse „Spindulėlis 2013“ apdovanotas II vietos diplomu, išleido vieną garso kasetę, du kompaktinius diskus ir įrašė du vaizdo klipus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.