Paskutinysis rajono Tarybos posėdis apnuogino kai kurių rajono Tarybos narių tikruosius veidus. Buvusios valdžios atstovai, matyt, vis dar negali susitaikyti su skaudžiu nustūmimu nuo pjedestalo, tai stengiasi pagalius kišti net į socialinių projektų įgyvendinimą.

Rajono Taryba nepasidavė opozicijos provokacijoms ir patvirtino visus posėdžio darbotvarkėje buvusius klausimus.

Rajono Taryba nepasidavė opozicijos provokacijoms ir patvirtino visus posėdžio darbotvarkėje buvusius klausimus.

Pavydėtinas vyriškių paklusnumas
Ponios Nijolės Naujokienės kariauna demonstratyviai parodė, kad Darbo partijos frakcijos nariams krašto vaikų užimtumas nė motais – solidūs vyrai pakluso buvusios vicemerės nurodymui ištraukti balsavimo korteles ir taip pasipriešino savivaldybės šiųmečio biudžeto pakeitimams. Šiame klausime daugiausia diskusijų sukėlė punktas dėl socialinio projekto „2015–2016 metų Kėdainių rajono moksleivių užimtumo, bendruomeniškumo ir žalingų įpročių prevencijos veiklos „Žiūrėk krepšinį blaiviomis akimis“, skirto vaikų užimtumui. Finansavimas jo įgyvendinimui skirtas iš viršplaninių pajamų surinktų gyventojų pajamų mokesčio. Įgyvendinant projektą apie aštuoni su puse šimto vaikų turės galimybę lankytis „Nevėžio“ krepšinio komandos namų varžybose Kėdainių arenoje.

Betikslis iečių laužymas
„Dauguma kaimo vaikų nėra buvę ne tik mūsų arenoje, bet ir matę aukšto lygio krepšinio varžybų. Šio socialinio projekto dėka mokiniai bent kelioms valandoms būtų atitraukiami nuo šlaistymosi gatvėse, kenksmingų įpročių ir žalingų pomėgių. Stengsiuosi, kad mūsų vaikai kuo turiningiau leistų savo laiką“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.
Meras neslėpė, kad jam sukėlė nuostabą N. Nijolės, buvusios mokytojos, ir jos kolegų nusistatymas prieš tokį projektą: „Stebina opozicijos nusistatymas prieš vaikų užimtumą. Puikiai žinome, kad neformaliojo užimtumo valanda kainuoja apie tris eurus, šiuo projektu mes vaikus užimsime kelias valandas ir išleisime keliskart mažesnes lėšas. Gyvenimiška patirtis rodo, kad vaikams reikia autoritetų, reikia turėti į ką lygiuotis. Suteikdami progą pamatyti tikras aukšto lygio krepšinio kovas sportu sudominsime ne vieną vaiką. Bilietas į rungtynes gali būti ir puiki paskatinamoji priemonė. Mokyklos pačios galvos, kaip išnaudoti abonementus, kuriuos gaus. Kalbėjome su švietimo įstaigų vadovais. Jiems toks projektas pasirodė puikus ir tikslingas. Keista, kad kolegos opozicionieriai ietis laužo ten, kur visai nebūtina. O gal ir opozicijai būtų parankiau, kad mes nieko nedarytume. Tada galėtų priekaištauti už neveiklumą. Mes esame pasiruošę ir darome viską, kad vaikai ir jaunimas prasmingai leistų laiką.“
Kad ir kaip buvo bandoma pasipriešinti tokiam projektui, daugumos Tarybos sprendimu jam, o kartu visam biudžeto tikslinimui pritarta.

Keisis savivaldybės administracijos struktūra
Tarybos nariai pritarė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos struktūros pakeitimui, kuris įsigalios nuo šių metų gruodžio 1 dienos.
Vietoje Teisės ir personalo skyriaus bus įsteigtas Teisės ir viešosios tvarkos skyrius. Jo veiklą numatoma papildyti viešosios tvarkos srities funkcijomis, kurios bus patikėtos dviem specialistams.
Vietoje Švietimo skyriaus bei Kultūros ir sporto skyriaus bus įsteigti Švietimo ir kultūros bei Sporto ir turizmo skyriai. Šiuo žingsniu norima efektyvinti turizmo plėtrą ir daugiau dėmesio skirti prigesusiai kultūrai.
Pasikeitus struktūrai, savivaldybės padalinių skaičius išliks toks pats, koks yra dabar. Taip pat nebus atleistas nė vienas darbuotojas.
Naujuosius skyrius papildys trys nauji vyriausieji specialistai – du viešosios tvarkos ir vienas turizmo.
Opozicijos bandymą trukdyti savivaldybės administracijos pokyčiams rajono meras atrėmė labai paprastu argumentu: „Mes manome, kad tokie pokyčiai bus naudingi visam Kėdainių kraštui. Darome tai, kas būtina gerinant kraštiečių gyvenimo kokybę.“

Nuo malkų iki nuomos
Iš viso septintajame Tarybos posėdyje buvo svarstyta 40 klausimų. Visi jie patvirtinti. Taryba patvirtino vidutines naujo šildymo sezono malkų kainas, leido išnuomoti numatytas patalpas, pritarė kai kurių programų įgyvendinimui.
Kitas rajono Tarybos posėdis vyks spalio 30 dieną.

9 Responses

 1. Linas

  rašyt pasimokykit
  Meras neslėpė, kad jam sukėlė nuostabą N. Nijolės, buvusios mokytojos, ir jos kolegų nusistatymas prieš tokį projektą:

  Atsakyti
 2. Romka

  Sutinku,kad projektėlis su „kvapeliu“ Tikėjausi daug švaresnių naujosios valdžios darbų

  Atsakyti
 3. Iš tikrųjų

  Vargu ar rastume kitą, tegu ir buvusį sovietinį, mokytoją, kuriam nerūpėtų vaikų užimtumas. Negi neaišku, kad dėl užimtumo stygiaus ir kyla įvairiausios blogybės? Čia jau opozicija pasišiukšlino.

  Atsakyti
 4. Romka

  O neatrodo,kad būtent šiam projektui,būnant tokiais besirūpinančiais buvo galima iš vis išsiverst be biudžeto lėšų.Akivaizdu,kad neišpirkti abonementai,kuriųkaina,beje „kosminė“bus išpirkti mūsų mokesčių mokėtojų lėšomis.KK“Nevėžis“ galėjo juk tą skaičių abonementų sėkmingai išdalinti veltui ir taip pasirūpinti vaikų užimtumu.O už tas jau deja paskirtas lėšas buvo galima padaryti kur kas reikšmingesnių dalykų,skatinančių užimtumą ir prevenciją.Tačiau krepšinis No1.

  Atsakyti
 5. NEROMKA

  „O už tas jau deja paskirtas lėšas buvo galima padaryti kur kas reikšmingesnių dalykų,skatinančių užimtumą ir prevenciją“, – rašo ROMKA. O ką už tas lėšas reikšmingesnio, Romka, pasiūlytai? Ar turi kokią idėją?

  Atsakyti
 6. As

  Najoji valdžia pradeda nuvilti savo keistais sprendimais… O taip kitaip atrodė ir bandė atrodyti.. Ech

  Atsakyti
 7. užimtumas?

  Tokio užimtumo prasmės joks blaiviai mąstantis nesuprastų. Tiesiog reikėjo atiduoti pinigų krepšinio klubui ir desperatiškai ieškota, po kokia eilute juos pakišti. Logikos nulis, naudos – nulis. Siūlė gi tarybos narys už tuos pinigus kaimo mokyklų sporto sales, aikštynus sutvarkyti, inventoriaus nupirkti. Va čia tai užimtumas būtų, o ne sėdėti salėje.Dar pridėkite, kiek kainuos tuos pačius vaikus nuvežti į varžybas autobusiukais…
  Tikrai daugiau skaidrumo ir teisingumo tikėjomės 🙁

  Atsakyti
 8. Romka

  NEROMKAI…Taip idėją turiu Ir po truputį stengiuos įgyvendint Tik gaila valdžiažmogiams tai nei kiek ne įdomu

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.