FiksavimasSiekiant mažinti bendruomenės toleranciją šešėliniai ekonomikai, teikti informaciją apie esamas galimybes pranešti apie neskaidrios ekonomikos apraiškas ir stiprinti bendruomenės nepakantumą ekonominiams pažeidimams, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus kartu su Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnais visoje Kauno apskrityje vykdė prevencinę akciją „Atsargiai – padirbti eurai!“.

Prevencinės akcijos metu Bendruomenės pareigūnai lankėsi prižiūrimose teritorijose esančiose turgavietėse: „Girstupio“ turgavietėje, UAB „Žaliakalnio turgavietėje“, UAB „Ūpeks“, Aleksoto turgavietėje, Petrašiūnų turgavietėje, Vilijampolės turgavietėje Kaune bei Kaišiadorių miesto turgavietėje, Kauno rajone esančiose Babtų, Vandžiogalos bei Lapių turgavietėse ir Kėdainių mieste J. Basanavičiaus, Gegučių, Josvainių, Gedimino gatvėje esančioje turgavietėje. Šiose prekybos vietose tiek patiems turgaus prekeiviams, tiek ir pirkėjams buvo priminti paprasčiausi euro kupiūrų patikrinimo būdai: apčiuopkite, pažvelkite, pakreipkite.

Gyventojams pateikta informacija, kaip atpažinti padirbtus eurus, kaip elgtis gavus padirbtą euro banknotą. Pareigūnai domėjosi, kokias priemones patys prekybininkai naudoja netikriems eurams atpažinti. Pastebėta, kad tik dalis prekybininkų turi įsigiję pinigų tikrinimo aparatus arba eurų tikrinimo pieštukus. Pareigūnai įspėjo, kad tikrinti reiktų visas eurų kupiūras. Taip pat derėtų vengti imti didelės vertės banknotus gatvėje ar kitose nepatikimose vietose, perkant daiktus iš nepažįstamų asmenų. Turgaus prekeivius pareigūnai įspėjo, kad privalu išimti iš apyvartos gautus įtartinus pinigus ir nedelsiant bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešti apie gautus, kaip įtariama, padirbtus.

Akcijos „Atsargiai padirbti eurai“ metu taip pat buvo dalijami Europos centrinio banko parengti lankstinukai su prevenciniais patarimais, kaip atskirti padirbtas euro kupiūras nuo tikrų bei informacija apie naujųjų euro banknotų apsaugos priemones.

Pagrindiniai euro banknotų apsaugos požymiai:

  • Pačiupinėk: popierius šiugžda, jaučiasi spaudos nelygumai;
  • Pažiūrėk prieš šviesą: vandens ženklai (matoma arka arba langai, banknoto nominalas naujojoje serijoje deivė – Europa), apsauginis siūlelis, (matomas tik pakėlus prieš šviesą).
  • Pakreipk: holograma (vaizduojami nominalo skaičiai ir simboliai kinta pakreipus banknotą), blizganti juostelė (reverse su euro simboliu € ir nominalo skaičiumi 5, 10 ir 20 seno tipo eurų banknotuose), spalvą keičiantis nominalo skaičius (pakreipus 50, 100, 200, 500 bei naujo tipo 5 ir 10 eurų banknotuose).

Policijos pareigūnai dar kartą prašo žmonių būti dėmesingais.

Kauno apskr. VPK inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.