Lietuvos kelių policijos tarnyba ir apskričių vyriausieji policijos komisariatai šią vasarą visoje šalyje organizuoja ir vykdo įvairias tikslines policines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones. Policijos atstovai atskleidžia, kuriems pažeidimams bus skiriamas išskirtinis dėmesys.

Tikrins sunkvežimius, vilkikus ir autobusus

Liepos 22–28 d. šalies keliuose bus vykdoma viena priemonių, inicijuotų Europos kelių policijos tinklo – krovininių automobilių ir autobusų kontrolės priemonė „Vilkikai ir autobusai“ – informuoja Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Daugiau dėmesio bus skiriama autobusams, krovininėms transporto priemonėms, jų vairuotojams ir gabenamiems kroviniams kontroliuoti. Pareigūnai kontrolę atliks bendradarbiaudami su Lietuvos transporto saugos administracijos teritoriniais padaliniais, techninių apžiūrų stotimis, teritorinėmis muitinėmis. Šioje prevencinėje kontrolės priemonėje, kaip įprasta, dalyvaus daugelio Europos šalių kelių policijos padaliniai.

Greičio kontrolė – rugpjūčio 23–29 dienomis

Liepos 22–28 dienomis pareigūnai taip pat tikrins, ar vairuotojai paiso draudimo nesinaudoti mobiliais telefonais.

Papildomas dėmesys bus skiriamas privalomų saugos priemonių – saugos diržų, saugos šalmų, vaikams vežti skirtų prisegimo sistemų naudojimo kontrolei.

Leistino važiavimo greičio kontrolės priemonės, o kartu ir saugaus važiavimo, manevravimo, lenkimo, važiavimo per sankryžas kontrolė vyks ir rugpjūčio 23–29 dienomis.

„Šių priemonių metu pareigūnai primins, kad, artėjant rudens sezonui, keliuose paprastai padaugėja transporto priemonių ir ypatingo atidumo reikia imtis važiuojant per sankryžas, kitose vietose, kur neatsakingas manevravimas gali sukelti skaudžius eismo įvykius“, – skelbia policijos atstovai.

Per Žolinę ir po jos – sustiprintas patruliavimas

Vasaros savaitgaliais, per Žolinę ir paskutinį rugpjūčio savaitgalį pareigūnai vykdys sustiprintą vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.

„Kartu su policijos rėmėjais, bendruomenės atstovais bus siekiama išaiškinti pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, nustatyti transporto priemonių vairavimo, kai asmuo neturi teisės vairuoti ar kai iš vairuojančio asmens teisė vairuoti atimta, atvejus, kontroliuoti ir užkardyti šiurkščiausius ir didelį pavojų keliuose keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus“, – skelbiama policijos pranešime.

Prieš mokslo metus – dėmesys vaikams

Rugpjūčio pabaigoje, artėjant naujiems mokslo metams, pareigūnai dar daugiau dėmesio skirs pažeidžiamiausiems eismo dalyviams.

Rugpjūčio 23– rugsėjo 8 d. visoje šalyje bus vykdomos pėsčiųjų, dviračių vairuotojų (jų keleivių) eismo saugumo užtikrinimo ir kontrolės priemonės, taip pat vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolė.

Pareigūnai sieks atkreipti dėmesį, kad visų kategorijų eismo dalyvių saugumas keliuose priklauso nuo abipusio atsargumo, pagarbos ir vienų kitiems pareigų laikymosi.

„Policija dėkoja neabejingiems eismo dalyviams, pranešantiems policijai apie šiurkščius pažeidimus, galbūt neblaivius vairuotojus, pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, ir kiekvienam, kas atsakingu ir drausmingu savo dalyvavimu eisme rodo pavyzdį kitiems.

Eismo saugumas – tai savitarpio pagarba ir atsargumas, visų bendros pastangos, kuriančios saugią aplinką šalies keliuose“, – skelbia Lietuvos kelių policijos valdyba.

„Kėdainių mugės“ inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.