Užšalę vandens telkiniai vilioja žvejus. Tačiau nors ledas šiuo metu ir yra ganėtinai storas, žvejai turi išlikti budrūs ir saugoti save. 

Poledinės žūklės mėgėjai jau drąsiai lipa ant užšalusių vandens telkinių.

Poledinės žūklės mėgėjai jau drąsiai lipa ant užšalusių vandens telkinių.

Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius primena, kokių pagrindinių taisyklių reikia laikytis, einant žvejoti ant ledo.
„Pagal žvejų aktyvumą tikrai suprantame, kad žvejybos sezonas jau prasidėjo, tad svarbu laikytis žvejybos taisyklių. Pirmiausiai žvejai turi turėti leidimus, leidžiančius žvejoti tuose vandens telkiniuose, kuriuos yra išsinuomavusios Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija arba kitos bendruomenės. Žvejai, atvykę prie vandens telkinio, turi atkreipti dėmesį į šalia esančią informacinę lentelę, informuojančią, kam telkinys priklauso. Be abejo, šiandien galima teigti, kad sąlygos žvejybai yra geros, nes kiek žinome, ledo storis yra arti 10 centimetrų. Jei žvejyba ne grupinė, vienas žvejys gali būti saugus. Šiuo metu yra taikomi tam tikri žvejybos apribojimai – plėšriųjų lydekų negalima žvejoti su gyva žuvele, galima tik masalu. Svarbu prisiminti, kad lydekas galima gaudyti iki vasario 1 dienos. Nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 dienos lydekoms turi būti duodama ramybė, nes tuo metu vyksta jų nerštas“, – sakė L. Stanevičius. Šiuo metu negalima žvejoti šamų, starkių žvejyba leidžiama iki kovo 1 dienos.
Žvejai, lipdami ant ledo, turi būtinai pasirūpinti ir gelbėjimo priemonėmis. „Kartais gali atsitikti, kad ledas būna išplautas, sniegu užsnigtas, tad gali neatlaikyti žmogaus svorio. Kiekvienas žvejys privalo turėti specialius smaigus“, – pabrėžė draugijos pirmininkas.
Jis pridūrė, kad pastaruoju metu Žvejybos taisyklėse pakitimų nebuvo daroma.

Patarimai lipantiesiems ant ledo
Įsitikinkite, kad ledas pakankamai storas. Vieną žmogų išlaiko daugiau kaip 7 cm storio ledas, o kad išlaikytų grupę žmonių, jis turi būti ne plonesnis nei 12 cm. Niekada nelipkite ant pabalusio ledo, nes jis būna iškorėjęs ir nestiprus. Už bato visuomet turėkite užsikišę ledo smigius. Jie padeda įsikabinti, jei ledas įlūžtų. Būtinai vilkėkite gelbėjimo liemenę su atšvaitais.

Ką daryti, jei įlūžote?
Svarbiausia – nepanikuokite. Darydami nereikalingus judesius išeikvosite energiją. Įlūžęs ropškitės ant ledo tik į tą pusę, iš kurios atėjote. Sliuokite ant ledo ne visu kūno svoriu, o plačiai išskėtęs rankas – taip padidinsite atramos plotą. Pasistenkite maksimaliai krūtine užgulti ledą, o po to atsargiai iškelkite vieną koją po kitos. Jei turėtumėte ledo smigius, visas šis procesas stipriai pagreitėtų ir būtų garantuotas. Jeigu užčiuožėte ant ledo, kuris jau nebelūžta, niekuomet nebandykite stotis – irkitės gulėdami ant pilvo rankomis iki kranto. Tik pasiekęs krantą bėkite, kad sušiltumėte, ir ieškokite šiltos vietos, kur galėtumėte nusivilkti šlapius drabužius.

Jei įlūžo kitas žmogus
Jei pastebėjote skęstantį asmenį, visuomet pirmiausia kvieskite pagalbą ir bendraukite su skęstančiuoju. Sakykite, kad skubate į pagalbą. Psichologinis palaikymas tokioje situacijoje yra ypač svarbus. Artintis prie eketės, kurioje yra skęstantysis, reikia labai atsargiai – geriausia šliaužte ir plačiai išskėtus rankas. Jeigu yra galimybė, po savimi pasidėkite kokį plokščią daiktą, pvz., lentą. Prišliaužti prie pat eketės krašto ir duoti skęstančiajam ranką negalima, kadangi galite įlūžti ir jūs pats. Laikykitės atstumo nukentėjusiajam mesdami virvę, duodami tvirtą šaką, lentą ar slidžių lazdą.


Įsidėmėkite, kad:
Maudymasis draudžiamose vietose arba draudžiamu laiku, saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo tvarkos nesilaikymas, informacinių ženklų ties vandens telkiniais arba ties perėjomis ledu sugadinimas arba sunaikinimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo keturiolikos iki penkiasdešimt septynių eurų.
Nesiėmimas priemonių reikiamai sutvarkyti maudymosi vietas žmonių masinio poilsio vietose, taip pat kitų vandens telkinių nesutvarkymas, jeigu tai gali sukelti pavojų žmonių gyvybei, užtraukia baudą nuo dvidešimt aštuonių iki penkiasdešimt septynių eurų.


 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.