Šią vasarą prasidėję parengiamieji Kėdainių miesto maudymvietės darbai vis labiau įgauna pagreitį. Skongalio gatvės gale išvalius teritoriją, kur ir bus įrengta naujoji poilsio zona, jau vežamas ir lyginamas papildomas grunto sluoksnis, ateityje apsaugosiantis paplūdimį nuo pavasarinių potvynių.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius teigė, kad jau ateinančią vasarą gyventojai laisvalaikį galės leisti naujai įrengtame paplūdimyje, kur bus galima ne tik pasyviai, bet ir aktyviai leisti laisvalaikį.

„Tai – unikalus projektas, kurį įgyvendinus kraštiečiai šiltuoju metų laiku galės ne tik pasyviai ilsėtis, bet ir žaisti paplūdimio futbolą, tinklinį ir paplūdimio tenisą. O visus numatytus darbus planuojama baigti iki 2019 metų liepos mėnesio pabaigos, tad jau kitą vasarą rajono gyventojai galės džiaugtis puikia vasaros pramogų erdve“, – pabrėžė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. Rajono vadovo teigimu, kėdainiečiai iki šiol tikrai buvo nuskriausti. Nors formaliai ir turėjome maudymvietę, tačiau ji neatitiko kraštiečių poreikių.

Kad potvyniai negąsdintų

„Nepaisant to, kad šiuos darbus, kurie dabar yra daromi, buvo planuota atlikti kiek anksčiau, tačiau ganėtinai ilgai užtruko projekto derinimas, kadangi ši teritorija yra kultūros paveldo apsaugos zonoje. Tačiau išsprendus visus klausimus, projektas įgyvendinamas kaip įmanoma sparčiau“, – sako rajono vadovas.

Visus numatytus darbus planuojama baigti iki 2019 metų liepos mėnesio pabaigos, tad jau kitą vasarą rajono gyventojai galės džiaugtis puikia vasaros pramogų erdve.
Rajono meras

Saulius Grinkevičius

Bendrovės „Pasvalio melioracija“, kuri ir laimėjo rajono savivaldybės skelbtą maudymvietės ir poilsio zonos įrengimo konkursą, vadovas Ramūnas Stulga teigė, kad įgyvendinant šį projektą bene didžiausias iššūkis ir yra paplūdimio teritorijos pakėlimas vienu metru. Pasak jo, tam reikia papildomai atvežti apie 10 tūkstančių kubinių metrų grunto, kuris gabenamas iš tų miesto vietų, kur vykdomi patys įvairiausi žemės kasimo darbai.

Modernus projektas

Pagal projektą maudymvietė įsikurs 34 991 kv. m plote, esančiame greta Nevėžio upės. Pasak R. Stulgos, šioje teritorijoje bus įrengti smėlio pliažai tiek vaikams, tiek suaugusiems, pėsčiųjų bei dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelės, pliažo tinklinio, teniso, futbolo aikštelės. Taip pat bus pastatyta medinė terasa, persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės ir dviračių stovai bei įrengtas viešasis tualetas.

„O visus darbus baigsime įrengdami automobilių stovėjimo aikštelę, taip pat sutvarkysime visus žaliuosius plotus bei šlaitus. Tai tikrai bus puikus objektas, kuris, neabejoju, patiks kiekvienam ten apsilankiusiam“, – pabrėžė R. Stulga.

Čia pat Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius pridūrė, kad naujoje maudymvietėje taip pat bus įrengtas modernus apšvietimas ir vaizdo stebėjimo kameros, kurios besiilsintiems prie Nevėžio upės suteiks papildomo saugumo jausmą.

Pagal numatytą projektą, įvažiavimas į poilsio zoną bus Skongalio gatvės gale. Greta įvažiavimo projektuojama ir automobilių stovėjimo aikštelė.

Pagal pasirašytą sutartį visų darbų suma sieks kiek daugiau nei 670 tūkstančių eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.