Liepos 19–20 dienomis vyko kasmetinis dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2019“. Trečius metus vykstantis festivalis sulaukia vis kitokių atlikėjų iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Šiais metais kėdainiečiams ir miesto svečiams koncertavo Valentinas Abarius su grupe, grupė „Kūjeliai“, Raudondvario, Kėdainių, Jonavos, Šakių, Biržų, Telšių, Jurbarko, Kauno bardų klubai, grupė „Mes“, aktorius Giedrius Arbačiauskas ir violončelininkė Agnė Arbačiauskienė su programa „Dar penkios minutės Nakties“ bei merginų grupė „Baltos varnos“.

Buvo visko

Dvi dienas vykusiame renginyje galima buvo ne tik pasiklausyti įvairių grupių pasirodymų, poezijos skaitymų, bet ir pasiplaukioti baidarėmis, kelti aitvarus, ragauti „Šušvės“ midų ir kitus gardumynus.

Liepos 19 dieną, penktadienį, vyko fotografijų parodos atidarymas „Iš festivalio archyvų“, autorės Ieva Griciūtė ir Laima Žilytė. Teatro ir muzikos gerbėjai susirinko į suaugusiųjų biblioteką stebėti Vilniaus klasikos teatro monospektaklį „Sriuba“ (aktorius Gediminas Storpirštis), jo metu skambėjo Romo Lileikio dainos.

Renginio vieta prie pat Nevėžio – M. Daukšos bibliotekos kiemelis, kuriame susirinko poezijos mėgėjai ir ne tik. „Šis festivalis mane sudomino įvairių atlikėjų gausa: bardų klubais iš kitų miestų, įvairiomis grupėmis. Labai džiaugiuosi, kad esu šio festivalio dalis – savanorė. Koncertai festivalyje – išskirtiniai. Muzika – sujungta su poezija, galbūt todėl žmones ir traukia patirti šio renginio emociją. Dalyvaudama čia semiuosi daug naujų minčių ir idėjų, klausydamasi atlikėjų ir poetų kūrinių galiu pasinerti į gilesnes savo mintis“, – dalinasi emocijomis festivalio savanorė Urtė Kučinskaitė.

Rezultatas džiugina

„Nors organizuoti tokį festivalį sunku, tačiau rezultatas visada labai džiugina, kadangi supranti, kad tai, ką darai, yra šviesu bei prasminga, o tuo labiau, kad renginys sulaukia vis daugiau populiarumo. Festivalis yra nuoširdus, pritaikytas įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau vėlų vakarą vykstantys poezijos skaitymai sulaukia mažiau klausytojų, nes dauguma išskuba namo. Norėčiau padėkoti rėmėjams, krašto žmonėms už nuoširdumą ir gerą nuotaiką festivalyje bei dangui už gerą orą“, – teigia festivalio vadovė Laima Žilytė.

Vakare – poezija ir laužas

Gilų vakarą klasikine gitara grojo Algimantas Pauliukevičius, poeziją skaitė Šiaulių, Anykščių, Kėdainių, Kauno, Panevėžio bei Vilniaus literatų klubai.
Žiūrovai džiaugiasi festivalio idėja, o, žinoma, ir dėl to, kad tai nemokama. Renginio vadovė Laima Žilytė pabrėžia, jog šis nuoširdžiausias festivalis „Ant Nevėžio kranto“ tęsis ir kitais metais, jei tik bus tam galimybės.
Renginio vadovė dėkoja bibliotekos kolektyvui už bendrystę festivalio metu, taip pat miesto seniūnijai, Kėdainių kultūros centrui. Už finansavimą – Kėdainių rajono savivaldybei, rėmėjams – bendrovėms „Lifosa“, „LTP Texdan“, „Daumantai LT“, „Krekenavos agrofirma“, „Grėjaus namas“, „Iškabų cechas“, „Šušvės midus“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.