Liepos 3 diena kelyje Panevėžys–Kėdainiai paženklinta skaudžia avarija. Susidūrus net keturiems vilkikams iš Latvijos ir Lenkijos, medikams nepavyko išgelbėti vairuotojo iš Latvijos gyvybės. Jis tą pačią dieną mirė Kėdainių ligoninėje.

Dėl keturių vilkikų susidūrimo, "Via Baltica" magistralėje nusidriekė ilgos automobilių eilės.

Dėl keturių vilkikų susidūrimo, „Via Baltica“ magistralėje nusidriekė ilgos automobilių eilės.

14. 20 val., Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad kelyje „Via Baltica“ ties Būdų kaimu (Vilainių sen.) susidūrė keturi krovininiai vilkikai, yra prispaustų žmonių. Į įvykio vietą išvažiavo gausios gelbėtojų pajėgos.

Neįvertino oro sąlygų

Ištyrus įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad Lenkijos pilietis P. T., vairuodamas vilkiką ,,Volvo“ su puspriekabe, nepasirinko saugaus greičio ir atstumo, neįvertino meteorologinių sąlygų (tuo metu smarkiai lijo), todėl, staigiai stabdydamas, nesuvaldė vilkiko, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešprieša važiavusiu vilkiku ,,Scania“ su puspriekabe.

Jį vairavo taip pat Lenkijos pilietis M. P. Po itin stipraus susidūrimo į pastarosios puspriekabės dalį atsitrenkė paskui važiavęs vilkikas ,,Volvo“ su puspriekabe, kurį vairavo Latvijos pilietis K. B. Latvis važiavo ne vienas – kartu su keleiviu, taip pat Latvijos piliečiu L. K.

Latvių vilkikas susiskersavo ir kliudė priešinga eismo juosta važiuojantį vilkiką ,,Scania“ su puspriekabe, vairuojamą taip pat Latvijos piliečio A.K.

Nepatvirtintais duomenimis, skaudžią avariją galėjo sukelti lenko P. T. vairuojamą „Volvo“ neatsargiai lenkiantis mikroautobuso vairuotojas. Tikėtina, kad dėl to krovininio automobilio vairuotojas, norėdamas išvengti susidūrimo su mikroautobusu, metėsi į priešpriešinio eismo juostą.

Uždarius kelią, susidarė spūstys

Įvykio vietoje dirbę gelbėtojai traukė stipriai prispaustus sužeistuosius. Išvaduotieji operatyviai perduoti medikams. Po susidūrimo ant važiuojamosios dalies pabiro vieno iš krovininių automobilių gabentas krovinys – buitinio ploviklio buteliukai.

Eismo įvykio metu sužaloto Latvijos piliečio K. B. gyvybės išgelbėti nepavyko. Jo keleivis L. K. dėl daugybinių kaulų lūžių išvežtas į gydymui Kauną. ,,Scania“ vairuotojas iš Lenkijos M. P. patyrė galvos traumą, dėl jos jis paguldytas į ligoninę.

Vykstant gelbėjimo darbams, judri magistralė „Via Baltica“ ties Kėdainiais buvo uždaryta, eismas dėl to buvo nukreipiamas aplinkiniais keliais. Dėl to susidarė itin ilgos automobilių spūstys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.