Praėjusieji metai šilumos mėgėjus džiugino šiltais orais. Pasak Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkės Natalijos Gaurilčikienės, pernai rekordų netrūko.

Pasak N. Gaurilčikienės, šiųmetė žiema dar gali pateikti ne vieną staigmeną.

Pasak N. Gaurilčikienės, šiųmetė žiema dar gali pateikti ne vieną staigmeną.

„Pernykštė vasara buvo gerokai šiltesnė už daugiametę. Ypač šiltas buvo rugpjūtis. To mėnesio vidutinė temperatūra buvo 19,7 laipsnio, o daugiametė vidutinė fiksuota 16,4 laipsnio. Rugpjūtis išsiskyrė ir drėgmės stoka. Iš viso per rugpjūtį kritulių iškrito tik 5,6 milimetrai, kai vidutinė daugiametė norma yra 96 milimetrai. Visi metai buvo sausi, nes statistika rodo, kad per 2015 metus iškrito 481 milimetras kritulių, kai metinė norma gerokai didesnė – 669 milimetrai“, – sakė N. Gaurilčikienė.
Karščiausia pernykščių metų diena Vidurio Lietuvoje buvo rugpjūčio 8-oji. Tądien meteorologai užfiksavo 35 laipsnių karštį ir tai yra arti rekordo.
Šalčiausia praėjusių metų diena buvo gruodžio 31-oji. Tądien termometrų stulpelio padala nukrito iki aštuoniolikos laipsnių žemiau nulio. O praėjusių metų pradžia nebuvo itin šalta – sausio viduryje temperatūra laikėsi apie minus 15 laipsnių.
„Mus stebino neįprastai šilta metų pabaiga. Nuo 1962-ųjų neturėjome tokios šiltos metų pabaigos. Juk nedažnai galime pasakyti, kad Kūčių išvakarėse temperatūra buvo pliusinė ir siekė beveik vienuolika laipsnių“, – temperatūrų ypatumus vardijo N. Gaurilčikienė.
2015-aisiais Vidurio Lietuvos nevargino nei liūtys, nei vėtros. Vėjuočiausias buvo spalio vidurys, kai vėjo stiprumas siekė 19 metrų per sekundę.
Tačiau šilti praėjusieji metai nieko nereiškia – juos pakeitė gana kaprizingi ir šalčio negailintys 2016-ieji. Jau metų sandūroje spustelėjo nemažas šaltukas, žemę užklojo sniegas. O sausio pirmoji savaitė su naktine žemiau negu 25 laipsnių minusine temperatūra pamėtėjo nemažai iššūkių.
Pasak meteorologų, žemės įšalas jau siekia bemaž 20 centimetrų. „Prognozuoti orus gana sudėtinga. Vieną dieną viskas atrodo vienaip, kitą – kitaip. Puikiai žinome, kad mūsų šalies orus lemia dvi kryptys: jei sulaukiame srovių nuo Sibiro, tada vyrauja šalčiai, o Atlantas mums atneša šilumą ir švelnų orą. Rusijos sinoptikai Europai žada gana žvarbią žiemą. Ar jų prognozės išsipildys, parodys laikas“, – sakė Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkė.

Panašios naujienos