Kėdainių rajone gyvenančios šeimos turi unikalią galimybę dalyvauti šeimas stiprinančiame projekte, kuris tęsis net ketverius metus. Per visą šį laiką asmenys galės gauti pozityvios tėvystės mokymų, psichosocialinės pagalbos, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrines paslaugas. Visa tai daroma vardan pagrindinio tikslo – stiprinti žmogų kaip asmenybę, padėti jam susitvarkyti su įvairiais kasdieniais iššūkiais, stiprinti pasitikėjimą savimi, glaudinti šeimos tarpusavio ryšius.

Projekto veiklos – ketverius metus

Projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Kėdainių rajono savivaldybėje“ yra finansuojamas Europos Sąjungos fondo, jį vykdo Kėdainių rajono savivaldybė. Kaip partneriai, ketverių metų projekte dalyvauja Kėdainių rajono savivaldybės Pagalbos šeimai centras bei nevyriausybinė organizacija Moterų krizių centras. Šiam projektui įgyvendinti yra sukurti Kėdainių rajono savivaldybės Bendruomeniniai šeimos namai, kurių veiklą koordinuoja projekto koordinatorė Edita Dulkinienė.

Projektas skirtas šeimoms

Tokio pobūdžio projektas yra įgyvendinamas daugelyje Lietuvos savivaldybių ir yra skirtas šeimų stiprinimui, atsiliepiant į vykdomą socialinę politiką stiprinti Lietuvos šeimas prevenciškai.
„Norime, kad besikreipianti šeima gautų kuo daugiau paslaugų – psichologo individualias konsultacijas, grupines psichologo konsultacijas, giluminę dailės terapiją, socialinio darbuotojo konsultacijas, tarpininkavimą, atstovavimą. Taip pat šeimos įgūdžių ugdymo, pozityvios tėvystės mokymus pagal STEP programą. Visos šios paslaugos yra nemokamos, jas finansuoja Europos Sąjungos fondas, paslaugų teikimo koordinavimas užtikrinamas pagal „vieno langelio“ principą“, – sakė E. Dulkinienė.

Šis projektas orientuotas į visus Kėdainių rajono gyventojus (nuo septynerių metų), padedant jiems spręsti šeimoje kylančias problemas. Jos gali būti pačios įvairiausios: galbūt vienas šeimos narys nesusitvarko su psichologinėmis problemomis ir jam būtina specialisto konsultacija, gal paaugliai susiduria su būdingomis šio amžiaus tarpsnio krizėmis ir jiems taip pat reikia psichologo pagalbos, – teigia Rita Stakniūnienė, Moterų krizių centro vadovė.

Sulaukė didelio susidomėjimo

Norinčios gauti pagalbą šeimos gali kreiptis telefonu (8-605-60349), rašyti žinutę Facebook paskyroje „Kėdainių rajono savivaldybės Bendruomeniniai šeimos namai“, gali kreiptis ir elektroniniu paštu (bsnkedainiai@gmail.com) „Dažniausiai į mus žmonės kreipiasi telefonu. Telefonu žmonės išsamiai paaiškina, kokias veiklas norėtų lankyti, kas juos domina, taip pat ir mes galime tuo pačiu pasiūlyti daugiau teikiamų veiklų. Informacija taip pat yra viešinama mokyklose, darželiuose, socialiniuose centruose, policijoje, seniūnijose. Gyventojai domisi, sulaukiame daug skambučių“, – kalbėjo E. Dulkinienė.

Pašnekovės džiaugiasi, kad projekto veiklos sulaukia didelio dalyvių susidomėjimo bei norinčiųjų dalyvauti. „Per ketverius projekto metus buvo suplanuota priimti 100 dalyvių, tačiau per aštuonis projekto mėnesius mes sulaukėme daugiau nei 270 dalyvių. Akivaizdu, kad susidomėjimas yra labai didelis“, – sakė pašnekovės.

Projekto įgyvendinimo veiklos yra vykdomos ne tik mieste, bet ir seniūnijose, mat ne visiems žmonėms yra patogu atvykti iki pačių Kėdainių. Jau būta Krakėse, Šėtoje, Truskavoje. Čia atvykęs psichologas, socia­linis darbuotojas bendrauja su žmonėmis, jiems teikia pagalbą, konsultuoja rūpimais klausimais. Tiek R. Stakniūnienė, tiek E. Dulkinienė džiaugiasi konstruktyviu bendradarbiavimu su Kėdainių rajono savivaldybe, įvairiomis kitomis institucijomis, ugdymo įstaigomis.

Visų iš karto priimti negali

Pasak pašnekovių, vienos populiariausių projekto veiklų yra Pozityvios tėvystės mokymai pagal STEP programą, daug dalyvių susidomėjo gilumine dailės terapija, individualiomis ir grupinėmis psichologo konsultacijomis, šeimų bendravimo įgūdžių tobulinimo seminarais.

„Kadangi susidomėjimas yra labai didelis, užsirašo labai daug dalyvių, iš karto visų norinčių į projekto veiklas priimti negalime. Tačiau projektas tęsis ketverius metus, tad norinčiuosius raginu būti kantrius ir palengva sulaukti savo eilės. Susiduriame su problema, kad mums trūksta, pavyzdžiui, psichologų, kurie teiktų profesionalias konsultacijas projekto dalyviams. Jos yra nemokamos, o vienam žmogui yra skiriama net 20 individualių konsultacijų. Matome, kad poreikis yra labai didelis, bet mes negalime visų norinčiųjų priimti iš karto, tačiau skubiais atvejais paliekame laisvą vietą dalyviui“, – pabrėžė R. Stakniūnienė.

Nauda – apčiuopiama

Projekto dalyviams giluminės dailės terapijos veiklas veda dailės terapeutė, dailės terapijos pradininkė Lietuvoje, VDU universiteto lektorė. Prieš savaitę šią veiklą baigė dar dešimt dalyvių. Čia žmonės lipdo iš molio, karpo, piešia. Visų šių užsiėmimų metu žmonėms padedama iškelti tam tikras jų pačių užslėptas emocijas, išsilaisvinti nuo jų, kūrybiškai ir dvasiškai praturtėti.
Taip pat populiarūs užsiėmimai tėvams, auginantiems vaikus su negalia – jiems vyksta šeimos bendravimo įgūdžių tobulinimo seminarai. Didelis susidomėjimas Pozityvios tėvystės mokymais pagal STEP programą, šiuos mokymus jau pabaigė aštuonios grupės, tai tėveliai, kurie augina vaikus nuo 0 iki 17 metų. Taip pat labai populiarios grupinės psichologo konsultacijos. Projekto dalyviai po užsiėmimų džiaugiasi apčiuopiama nauda: po kelių skirtingų projekto veiklų toks asmuo pamato naudą, pasikeičia, išmoksta kažko naujo, pavyzdžiui, kalbėti viešai grupėje, pradeda stiprėti, nebijo pasakyti savo nuomonės.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.