IMG_0792Į „Kėdainių mugės“ redakciją paštą atskriejo laiškas, kuriame – kraštietės Genovaitės Žukauskaitės įspūdžiai susidūrus su policijos pareigūnėmis. 

„Atsimenu, būdavo sensacija kai per kovo aštuntąją milicininkai sustabdydavo moteris vairuotojas ir įteikdavo joms gvazdiką.

Buvome visi pripratę, kad milicija, o paskui policija, užsiima tik žmonių baudimu. Kai kelyje sustabdydavo uniformuoti, tuoj braudavosi nerimas. Ką ne taip padariau? Gal kokį ženklą pražiopsojau? O jei policija pasibelsdavo į namus, visi pagalvodavo, kad irgi ne su gera žinia! Ir todėl, kai prieš šventes pro duris įžengė uniformuotos moterys, pagalvojau, kad gal esu kažkuo nusikaltusi.

Gal vėl kažkas paskundė, kad lauke aplojo mažas šunelis, kuris dabar jau tapo padarėliu, sušildančiu pavargusias kojas, artimai prisiglaudžiančiu, kai jau nėra kam prisiglausti. Tačiau kai uniformuotos moterys nusišypsojo ir pasveikino su šventėmis, išreikšdamos rūpestį senjorų saugumui, kažkokia gera šiluma apgaubė visą. Ir ne dovanos svarbiausia. Šildo rūpestis žmogumi, atidumas.

Jei kažkada seniūnui esu sakiusi, kad policininkai yra piktesni už šunis, tai dabar jau džiaugiuosi, kad šie pareigūnai keičiasi, kad jie pradeda suprasti, koks svarbus yra šiltas
ryšys žmogaus su žmogumi.

O jų pareiga juk padėti žmogui. Niekadėjams, nusikaltėliams nuolaidžiauti aišku nereikia, tačiau būti aklais įstatymų vergais irgi nepagarba tam žmogui, kuris dažnai nežymiai, pats to nesuprasdamas ar nežinodamas nusikalsta.

Žmogiška šiluma, patarimas gyvenimą visiems palengvina. Malonių akimirkų santykiuose su žmonėmis, gerbiami policininkai 2016 metais. Norisi, kad ir jūs būtumėte saugūs nelengvame gyvenimo kelyje“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.