Geras „Kėdainių mugės“ bičiulis verslininkas Ruslanas Linevas paskambinęs į redakciją prašė patarimo, kaip ir kur galima įstoti į karių savanorių gretas. Ne visai tvirtai laikraščio atstovai aktyvų pilietį nukreipė į Radvilų gatvėje esančią kariškių būstinę. Po kelių valandų redakcijoje suskambusiu telefonu R. Linevas padėkojo už teisingą nukreipimą ir pasidžiaugė, kad vasaros pabaigoje tikisi apsivilkti kario savanorio uniformą.

savanoriai_6986

Kapitonas Gerardas Sutkus džiaugiasi, kad pastaruoju metu gausėja karių savanorių gretos.

Paklaustas, kas paskatino jungtis į karių savanorių gretas, R. Linevas atsakė, kad jau senokai apie tai galvojęs: „Esu pilietiškas ir aktyvus visuomenės narys. Visada sakau, kad kažką keisti ir daryti reikia pačiam, o ne laukti kitų malonės. Dabar, kai vis dažniau kalbama apie grėsmes Lietuvai, suprantu, jog turime būti pasiruošę bet kokiems nemalonumams. Smagu, kad galiu būti naudingas.“
S. Dariaus ir S. Girėno apygardos antrosios rinktinės 207-osios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Gerardas Sutkus sakė pastaraisiais mėnesiais pajutęs susidomėjimą karių savanorių tarnyba. „Jau pora mėnesių, kai vis dažniau piliečiai kreipiasi ir teiraujasi, ar gali papildyti mūsų gretas. Labai džiugina šis faktas. Juolab kad ateina ne tik labai jauni, bet ir brandesni asmenys. Dabar mūsų kuopoje yra šimtas narių, iš kurių 17 moterų. Turime ir trylika kandidatų, tarp kurių – 4 moterys“, – sakė kapitonas G. Sutkus.
Ar sunku tapti kariu savanoriu? 207–osios pėstininkų kuopos vado teigimu, nėra nieko sudėtingo norint tapti kariu savanoriu. Reikia ateiti į kuopos būstinę ir išdėstyti savo motyvus. „Turime ir saugiklių, bet visi jie įgyvendinami. Svarbiausia, kad asmuo, norintis tapti kariu, būtų sveikas, nes jį pirmiausia tikrina karo ligoninės medikai. Antra svarbi sąlyga – žmogus negali būti baustas baudžiamąja atsakomybe. Jei medikai ir teisėsaugininkai neprieštarauja, prasideda piliečio paruošimas tarnybai: jis turi dalyvauti pirmuosiuose mokymuose – išbandyti jėgas trijų savaičių bazinių savanorių įgūdžių kurse mokomajame pulke“, – sakė G. Sutkus.
Pasak kariškių, karyba turėtų būti neatsiejama kiekvieno vyriškio gyvenimo dalis. „Juk ir Lietuvos Respublikos Konstitucija įpareigoja atlikti karinę tarnybą ir būti pasiruošus jai. Trejų metų tarnybą savanorių gretose užskaitoma kaip privaloma karinė tarnyba. Ji gali būti pakeista ir trijų mėnesių baziniais kariniais mokymais. Tad jaunuoliai renkasi, kas jiems parankiau“, – teigė pėstininkų kuopos vadas.

2 Responses

  1. Kęstas

    Kokią privalomą karinę tarnybą? Juk tokios jau keleri metai kaip nėra! Ar aš klystu?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.