Mokyklinio amžiaus vaikų mokymas plaukti yra viena pagrindinių priemonių, siekiant pagerinti gyventojų plaukimo įgūdžius ir sumažinti skendimo riziką. 

Kėdainių rajono mokyklose iš viso šiemet nemokamas plaukimo pamokas gaus apie 350 pradinukų.

Kėdainių rajono mokyklose iš viso šiemet nemokamas plaukimo pamokas gaus apie 350 pradinukų.

Tai, kad net 92 proc. tėvų supranta plaukimo svarbą, yra labai didelis žingsnis į priekį. Mokėjimo plaukti svarba išlieka, net jei vasara ir pasibaigia. Vėsusis metų sezonas – tinkamiausias metas mokytis plaukti, nes šeimos sugrįžta iš atostogų, prasideda pamokos, kartu – ir fizinio lavinimo pamokos.
Prasidėjus naujiems mokslo metams, šalies baseinuose startuoja dar didesnis ir gausesnis mokymo plaukti projektas ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2016“. Projektą koordinuoja ir administruoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerija, Rūtos Meilutytės fondas, UAB MAXIMA. Projekte dalyvauja 6 450 antrų–trečių klasės mokinių iš daugelio šalies miestų ir rajonų.
Sistemingai vystant ir auginant projektą, prie jo jungiasi vis daugiau rėmėjų ir dalyvių. Kėdainių rajono mokyklose iš viso šiemet nemokamas plaukimo pamokas gaus apie 350 pradinukų – tai net 15 proc. daugiau nei pernai. Šio projekto metu sprendžiasi dar viena problema – mokymo plaukti prieinamumas kiekvienam moksleiviui. Didžioji dalis rajono pradinių klasių moksleivių gyvena atokiau, todėl šis projektas yra vienintelė galimybė pakliūti į plaukimo pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai. Tyrimais yra įrodyta, kad mokantis plaukti baseine su treneriu dažniau išmokstama plaukti taisyklingai ir gebama pasiekti mokėjimo plaukti standartus. Vaikai mokomi plaukti pagal Lietuvos plaukimo federacijos parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką. Projekto pabaigoje specialistai išduoda sertifikatą, kuriame tiksliai nurodomi vaiko gebėjimai plaukti.
„Tikimės, jog individualus vaikų pasiekimų vertinimas mokantis plaukti bus aiški žinia tėveliams, ar jų vaikai moka plaukti, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt vaikai turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui. Kėdainių sporto centro ir partnerių vienas iš tikslų – kad bent po 18 nemokamų pamokų galėtų gauti visi Kėdainių rajono antraklasiai ir trečiaklasiai, o plaukimo programa būtų vykdoma visose rajono mokyklose. Šių pamokų užtektų, kad tokio amžiaus vaikai išmoktų išsilaikyti vandens paviršiuje ir gebėtų taisyklingai nuplaukti bent 25 metrus. Tolimesnis siekis būtų – 32 plaukimo pamokos“, – sakė Kėdainių sporto centro direktoriaus pavaduotojas Tomas Pakštys
Projektas truks iki gruodžio mėnesio pabaigos ir bus tęsiamas 2017 metų sausio–gegužės mėn. (14 pamokų). Tikimasi, kad praėję kursą vaikai įgis šiuos įgūdžius: įgaus bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokės sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį,  mokės  atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus, gebės slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį, išmoks panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažesnio kaip 1,5 m gylio, gebės judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius laisvu stiliumi su lenta ir iškvėpdami į vandenį (25 m) bei sugebės nuplaukti 25 m nugara ar laisvu stiliumi.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.