Į „Kėdainių mugės“ redakciją užsukusi kėdainietė Birutė prašė padėti išsiaiškinti keletą klausimų, susijusių su Kėdainių medikų darbu. Situaciją sutiko pakomentuoti Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Rita Kuodienė.

Moteris teiravosi, kiek Kėdainiuose dirba tam tikros srities gydytojų specialistų. Pasak R. Kuodienės, šiuo metu Kėdainių ligoninės konsultacijų poliklinikoje dirba šių specialybių gydytojai: 5 kardiologai, 5 ortopedai– traumatologai, 3 otorinolaringologai, 4 suaugusiųjų neurologai ir 1 vaikų neurologas, 2 dermatovenerologai, 2 urologai, 4 oftalmologai, 4 gydytojai, atliekantys echoskopijas, 3 endokrinologai, 5 akušeriai–ginekologai, 5 antro lygio chirurgai, 2 suaugusiųjų ir 2 vaikų pulmonologai, 1 nefrologė, 5 radiologai bei 2 reabilitologai.

Planinėms konsultacijoms – dviejų savaičių eilės

„Kėdainiečiai nori kokybiškų paslaugų, tačau kartais, norint atlikti tam tikrus tyrimus, pavyzdžiui, echoskopijas tenka laukti ilgose eilėse. Kodėl taip nutinka?“ – klausė Birutė.

„Eilės planinėms konsultacijoms šiuo metu yra dvi savaitės. Jos pailgėja gydytojų atostogų metu. Be to, yra skirtingos eilės pas tos pačios srities specialistus: ten, kur registruojasi daugiau pacientų ir laukti reikia ilgiau, tačiau, jei nesirenkate konkretaus gydytojo, o tik tam tikros srities specialistą, galima patekti ir po dienos“, – sakė R. Kuodienė.

„Ar specialistų skaičius yra pakankamas?“ – klausė kėdainietė. „Mūsų nuomone, gydytojų specialistų yra pakankamai, nes 2-3 savaičių laukimo laikas yra normalus. Be to, jau minėjau, kad yra tokių specialistų, pas kuriuos galima patekti ir kitą dieną.

Gydytojų skaičių nulemia ir sutartis su Kauno teritorine ligonių kasa, kurioje nurodyta konsultacijoms skiriama pinigų suma. O kaip žinote, Kėdainių ligoninė su Konsultacijų poliklinika yra finansuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) biudžeto per sutartis su teritorine ligonių kasa“, – pastebi R. Kuodienė.

Esant reikalui, konsultuoja kauniečiai

Taip pat Birutė Kėdainių medikų teiraujasi, kodėl specialistų neįmanoma rasti po pietų arba išeiginėmis dienomis, juk nelaimių nutinka ir tuomet?

„Visi pagal SAM įsakymą numatyti specialistai budi Priėmimo–skubiosios pagalbos skyriuje, todėl būtinoji pagalba teikiama visą parą. Jei reikia, pacientas vežamas konsultacijai į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninę (LSMUL).

Suprantama, pacientui jo nelaimė yra svarbiausia, tačiau ji ne visada atitinka būtinosios pagalbos sąlygas, tad, jei nėra grėsmės gyvybei, konsultacija prie skubių nepriskiriama ir jos galima laukti“, – komentuoja Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduota.

Įstaigų plėtrą lemia savivaldybė

„O ar ateityje yra perspektyvų plėsti gydymo įstaigų skaičių – tuščių pastatų mieste yra gana nemažai?“ – klausė kėdainietė. Pasak R. Kuodienės, dėl gydymo įstaigų plėtros ar mažinimo sprendimus priima steigėjas – rajono savivaldybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.