VšĮ Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninės pacientus priimantis, taip pat „Ortopedijos technika“ dirbantis ortopedas technikas Marius Jonelis jau kraunasi lagaminus tolimai kelionei į Pjongčangą (Pietų Korėjoje), kur vasario 9-25 dienomis vyks žiemos olimpinės ir parolimpinės žaidynės. Specialistą į savo medikų komandą pasikvietė viena garsiausių pasaulyje Ortopedijos pramonės įmonių „Bauerfeind“, kuri rūpinsis olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių sportininkų traumų profilaktika.

„Lietuvai tokia galimybė pasitaikė pirmą kartą“, – pakiliai nusiteikęs pasakojo 27-erių Panevėžyje gyvenantis, bet į Kėdainius dirbti kelias dienas per savaitę atvykstantis M. Jonelis. Jam žaidynėse teks dirbti kartu su patyrusiais pasaulio gydytojais bei sporto ortopedais technikais iš Vokietijos, Austrijos, Nyderlandų, Belgijos ir Ispanijos.

Parinks tinkamiausią ortopedinį gaminį

M. Jonelis darbuosis vienoje iš olimpinio miestelio poliklinikų savaitę laiko (nuo vasario 11 iki 17 d.). Nors dėl žaidynių Vasario 16-ąją panevėžietis praleis toli nuo tėvynės, tačiau prisipažino, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį vis tiek švęs: „Į rankinį bagažą su savimi galiu pasiimti tik būtiniausius daiktus, bet Lietuvos trispalvę kelionei supakavau pirmiausia“.

M. Jonelis sakė, kad Pjongčangas, kuriame vyks žaidynės, yra apskritis, kurioje yra du olimpiniai miesteliai: vienas jų Coastal Cluster, kitas – Mountain Cluster. Kiekviename iš jų yra identiškos poliklinikos, kuriose sportininkai ar kiti olimpiados dalyviai gali kreiptis pas gydytojus specialistus,odontologus, įsigyti medikamentus vaistinėse ir t.t.

„Būtent Mountain Village darbuosiuos ir aš. Kartu su kolegomis iš įvairių Europos šalių, teiksime ortopedines priemones sportininkams, patyrusiems traumas, esant sumušimams, raumenų ar raiščių plyšimams. Darbo principas bus toks – atletas kreipiasi į gydytoją, kuris diagnozuoja traumą, tada kartu su gydytoju mes parinksime tinkamą ortopedinį gaminį, pritaikysime prie kūno ir išleisime laimingą atletą“, – trumpai savo būsimą darbo pobūdį pristatė ortopedas technikas.

Griežtos taisyklės 

Marius Jonelis dirba ir Kėdainių gydymo įstaigose (Kėdainių PSPC nuotr.). 

Jis pasakojo, kad pasiruošimas žaidynėms kartu su komanda vyko sausio pabaigoje Vokietijoje. „Buvo labai įtemptas grafikas, daug taisyklių kaip galima ir kaip negalima elgtis olimpiniame miestelyje. Po mokymų supratau į kokio lygio renginį papulsiu, bet ar tikrai viskas taip griežtai yra reglamentuota, kaip kad yra nurodyta taisyklėse, manau, galėsiu papasakoti tik po keliones“, – sakė M. Jonelis. Tiesa, kartu jis prisipažino, kad su kolegomis po vakarienės mokėsi tarti korėjietiškus žodžius ir tai nebuvo labai lengva ir paprasta: „Buvo ganėtinai keista, teko palaužyti liežuvį. Bet kiek esu girdėjęs, pietų korėjiečiai yra labai šilti ir paslaugūs žmonės, todėl manau, kad iš dalies jausiuosi visai kaip Europoje“, – šypsojosi pašnekovas.

Semtis patirties ir žinių

M. Jonelis prisipažino, į Pietų Korėją vyksta ne tik pagelbėti atletams, bet tuo pačiu ir pasisemti patirties iš kolegų, susipažinti su kokybiška ortopedine technika. „Būtent „Bauerfeind“ kompanijos įtvarai pasižymi savo kokybe, todėl kai kurių gaminių kainos yra sąlyginai aukštos, lyginant su gaminiais, kurie yra tiekiami Lietuvos rinkai. Tad man, kaip specialistui, vienas didžiausių džiaugsmų bus prisiliesti prie pačių brangiausių produktų ir pritaikyti juos geriausiems pasaulio atletams. To Lietuvoje nepavyksta padaryti dėl skirtingos kompensavimo tvarkos ar gyvenimo kokybės. Be abejo, vykstu pasisemti patirties iš kolegų, kuriems tai bus jau 5-6 olimpiada. Žinoma, tikiuosi susipažinti su daugeliu naujų, įdomių žmonių bei noriu papasakoti jiems apie Lietuvą“, – sakė į Pietų Korėją dirbti išvyksiantis M. Jonelis.

Sėkmės technikui iš Lietuvos linki ir Panevėžio krepšinio komanda „Lietkabelis“, kurios komandos nariams M. Jonelis ne kartą padėjo sugrįžti atgal į žaidimo aikštelę.

Įmonės „Ortopedijos technika“ bei „Bauerfeind“ bendradarbiauja jau 10 metų. „Bauerfeind“ įtvarus ypač pamėgę sportininkai dėl jų funkcionalumo ir patogumo judant. Jie stabilizuoja reikiamą vietą, tačiau nevaržo judesių. Įmonė „Bauerfeind“, kaip organizacinio komiteto partnerė, yra centrinės sveikatos priežiūros sistemos dalis ir vietoje padės teikti medicinos paslaugas visiems žiemos žaidynėse dalyvaujantiems atletams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.