Radvilų gatvės 20 numeriu pažymėtame pastate įsikūrė Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyris.

Simbolinę Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyrio įkurtuvių juostelę perkirpo  Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas (centre).

Simbolinę Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyrio įkurtuvių juostelę perkirpo Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas (centre).

Jame laukiami Kėdainių ir Jonavos rajonų karo prievolininkai, šauktiniai, kariai savanoriai.
„Šį poskyrį atidarėme dėl karo prievolininkų patogumo. Anksčiau visais klausimais jasunuoliams tekdavo kreiptis į Kauną, o dabar nebereikės ten važiuoti. Visas su karo prievole susijusias procedūras padės spręsti Kėdainių poskyrio darbuotojai. Poskyrio darbo laikas tikrai patogus. „Čia jaunuoliai laukiami kiekvieną darbo dieną nuo aštuntos ryto iki 19 valandos vakaro, tik penktadieniais dirbame viena valanda trumpiau“, – sakė Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyrio viršininkas viršila Kęstutis Patackas.
Be viršininko, poskyryje dirbs dar du darbuotojai: verbuotoja grandinė Vigita Bartauskė ir specialistas eilinis Dmitrijus Tekunovas.

Kėdainių poskyryje jaunuolius konsultuos poskyrio viršininkas viršila Kęstutis Patackas (centre), verbuotoja grandinė Vigita Bartauskė ir specialistas eilinis Dmitrijus Tekunovas.

Kėdainių poskyryje jaunuolius konsultuos poskyrio viršininkas viršila Kęstutis Patackas (centre), verbuotoja grandinė Vigita Bartauskė ir specialistas eilinis Dmitrijus Tekunovas.

Karininkų teigimu, pernai iš Kėdainių rajono į privalomąją karo tarnybą nebuvo paimtas nė vienas šauktinis. „Pernai pakako savanorių. Tikimės, kad panaši situacija bus ir šįmet. Turime svajonę, kad bent du trečdalius karo tarnybos karių sudarytų savanoriai. Šįmet į privalomąją karo tarnybą bus kviečiama apie 500 jaunuolių daugiau negu pernai. Praėjusiais metais tarnybai užteko savanorių, o kaip bus 2017-aisiais netrukus pamatysime“, – sakė poskyrio atidarymo iškilmėse dalyvavęs Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas.
Pulkininko teigimu, jaunuoliai, nutarę savanoriškai atlikti karinę tarnybą, žengia tikrai gerą žingsnį: „Tame matome labai nemažai pliusų. Be svarbiausios priežasties patriotiškumo, jaunimas, tapęs savanoriu, turi laiko gerai pagalvoti, ko nori iš gyvenimo. Tarnaujantieji Tėvynei ne tik turi visas socialines garantijas, bet dar pajunta ir finansinę naudą. Su visomis išmokomis kai kas sukaupia apie 3000 eurų.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.