Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, javapjūtės metu itin padaugėja kombainų ir kitos žemės ūkio technikos gaisrų. Vien tik per praėjusį savaitgalį šalies laukuose užsidegė 4 kombainai ir 2 ritinių presai. Per penkerius metus šalyje per rugpjūčio mėnesį sudegė 104 kombainai.


Pirmadienį, Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Šukionių kaime, Truskavos seniūnijoje, laukuose dega šiaudų presas. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai degantį presą užgesino.

„Laimei pavyko  presą atkabinti nuo traktoriaus, kuris gaisro metu nenukentėjo. Šiaudų presas priklauso žemės ūkio bendrovei „Vermena“. Gaisro metu apdegė korpusas, padangos, elektros instaliacija, hidraulinė įranga. Tai pirmas iškvietimas rajone, kuomet javapjūtės metu degė žemės ūkio technika“, – teigė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė.

Vykdoma prevencinė akcija

Nuo liepos 29 d. vykdoma prevencinė akcija „Saugi javapjūtė“, kurios metu pareigūnai jau patikrino 11 javų kombainų.

„Pažeidimų neužfiksuota. Daugelis žemdirbių laukuose, kaip papildomas priemones, turi vandens cisternas su siurbliais, jei netikėtai kiltų gaisras“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.

„Per daugelį metų požiūris į saugumą pasikeitė: žemdirbiai išvyksta į laukus turėdami gesintuvus, nedegų audeklą, kastuvą“ – pabrėžė E. Dumčienė.

Svarbu tikrinti technikos būklę

Žemės ūkio technika dažniausiai dega dėl kuro sistemos ir elektros instaliacijos gedimų. Gaisrus taip pat sukelia ir ant įvairių įkaitusių mechanizmų paviršiaus susikaupusios degios dulkės, ištekėję tepalai ar užkritę šiaudai.


Todėl kasdien, prieš skubant į laukus, pareigūnai pataria patikrinti technikos būklę, apžiūrėti ar nėra kuro, tepalų nutekėjimų, nuvalyti susikaupusias dulkes ir šiaudus nuo kaistančių ir besisukančių mechanizmų paviršių.

 „Tuo būtina pasirūpinti,  nes kilus gaisrui  ugnis transporto priemonę sunaikina maždaug per 10 minučių. Turintys pirmines gesinimo priemones dar gali ją išgelbėti. Tuo labiau, kad per tiek laiko ugniagesiai tikrai nespės atvykti į atokiau esančias vietoves“, – teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.