Šie naujieji metai nuo šiol bus įsimintina diena vienai kėdainiečių šeimai – sausio 1-ąją, apie 21 val. vakaro pasaulį išvydo pirmasis šių metų Kėdainių rajono kūdikis – Gabrielis. Laiminga mama teigė be galo besidžiaugianti, kad berniukas gimė sveikas ir guvus, daugiau nei 3 kilogramų svorio.

Tiesa, akušerijos skyriaus medikai teigia, kad kiekvienais metais gimdymų skaičius tik mažėja. Viena pagrindinių to priežasčių – prastėjanti demografinė šalies padėtis.

Gimė daugiau berniukų

Praėjusiais metais Kėdainių ligoninės akušerijos skyriuje gimė 209 kūdikiai. „Tai mažiau nei praėjusiais metais, tačiau statistiškai, dėl emigracijos, gimdymų skaičius šalyje yra sumažėjęs, – sakė Violeta Tamulienė, Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus gydytoja akušerė-ginekologė. Iš visų praėjusių metų gimdymų, tik du naujagimiai gimė su įgimtomis ligomis, visi kiti mažyliai gimė sveiki. Beje, praėjusiais metais daugiau gimė berniukų (113) nei mergaičių (96)“, – kalbėjo akušerė ginekologė ir pridūrė, jog įvertinus statistinius duomenis bei bendrą šalies demografinę padėtį, šiais, 2019-aisiais metais didesnio gimdymo skaičiaus nesitikima. Daugiausiai mažylių gimė kovo mėnesį (24).

Laiminga mama Agnė Krilavičiūtė rankose laiko pirmąjį šių metų Kėdainių rajono kūdikį – Gabrielį.

Antrasis vaikas šeimoje

Naujuosius, 2019-uosius metus pasveikino pirmasis šių metų Kėdainių rajono kūdikis. Berniukas pasibeldė į šį pasaulį kiek anksčiau – būdamas 37 savaičių, mat planuotas gimdymas turėjo vykti tik po trijų savaičių. „Bet vaikutis gimė sveikas, stiprus, 3 kilogramų 700 gramų svorio. Tiek naujagimis, tiek mama jaučiasi puikiai“, – šypsojosi V. Tamulienė.

Netikėta naujametine, šiek tiek anksčiau į pasaulį atėjusia dovana be galo džiaugėsi ir mama Agnė Krilavičiūtė. Šeimoje tai jau – antrasis vaikas bei antras berniukas. „Labai džiaugiuosi, kad mažylis gimė sveikas, stiprus. Jau sugalvojome ir vardą – berniukas bus Gabrielis. Vardą buvome sugalvojome iš anksto. Pirmąjį savo berniuką pavadinome Dominyku, o šiam mažyliui nusprendėme duoti Gabrieliaus vardą. Tikiuosi, vaiką auginti bus nesunku, juolab kad turime ir nemažai pagalbininkų iš artimųjų tarpo. Tikimės, kad viskas bus tik gerai“, – meiliai žvelgdama į sūnų šnekėjo pirmojo šių metų Kėdainių rajono kūdikio mama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.