Pirmąją šių metų dieną, sausio 1-ąją, gimė pirmasis 2018-ųjų metų kūdikis Arijus. Tiesa, mažylis į pasaulį pasibeldė net trimis savaitėmis anksčiau nei buvo planuota, tačiau Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus palatoje gulinti laiminga mama Asta Bačiliūnė džiaugiasi savo pirmuoju sveiku, guviu naujagimiu.

„Buvo planuota, kad kūdikis į pasaulį įžengs po trijų savaičių. Tačiau vaikelis pasirinko ateiti anksčiau ir tapo pirmuoju šių metų kūdikiu Kėdainių rajone. Vaikelis jaučiasi puikiai, yra trijų kilogramų ir šimto gramų svorio“, – sakė Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus gydytoja Violeta Tamulienė.

Praėję metai, pasak pašnekovės, gimimų skaičiumi buvo ganėtinai panašūs, palyginti su 2016-aisiais. „Praėjusiais metais iš viso gimė 272 naujagimiai, gimdymų buvo vienu mažiau, nes turėjome vieną dvynukų porą. Tačiau gimdymų skaičius, vertinant pastarųjų penkerių metų statistiką, išlieka labai panašus. Praėjusiais metais daugiau gimė berniukų (146), mergaičių gimė 126-ios“, – duomenis pristatė V. Tamulienė. Jauniausiai gimdyvei buvo 15 metų, visos kitos pilnametystės jau buvo sulaukusios.

Pasak pašnekovės, dažniausiai kūdikiai gimsta sveiki, išnešioti – tam bene didžiausią įtaką turi organizuojamos pamokėlės nėščiosioms, kur kalbama apie rūkymo, alkoholio žalą, apie sveiką gyvenimo būdą.

„Kol kas dar nedidelis vyras, bet augsim, stiprėsim“, – meiliai žvelgdama į savo mažylį, kalbėjo pirmagimio susilaukusi mama Asta. Moteris tikino, kad tikrai neplanavo sulaukti kūdikio sausio pirmąją dieną. „Na, pats vaikelis pasirinko tapti naujametine dovana“, – šyptelėjo ji.

Praėjusiais metais daugiausiai naujagimių gimė pavasario mėnesiais – vasarį, kovą ir balandį (atitinkamai 26, 27, 26). 26 mažyliai gimė ir birželio mėnesį. Mažiausiai naujagimių praėjusiais metais gimė gegužę, lapkritį ir gruodį (po 18). Vidutiniškai per dieną gimdavo vienas arba du mažyliai, tačiau vasaris praėjusiais metais buvo išskirtinis – vasario 7-ąją bei 21-ąją dienomis gimė net po keturis mažylius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.