PKL_zemelapis-ltLietuvos piligrimų bendrija išleido keliautojams labai aktualų žemėlapių rinkinį „PILIGRIMŲ KELIAI LIETUVOJE”. Šiame žemėlapių rinkinyje pristatomi septyni piligrimų keliai skirtinguose Lietuvos regionuose.

Trumpai supažindinama su daugiau kaip 80 piligrimų lankomų vietų, tarp jų ir Jono Pauliaus II piligrimų keliui priskirtų 16 šventovių.

Leidinyje aprašomos šventosios piligrimų kelių vietos, tačiau žemėlapiuose pažymėti ir kiti svarbūs gamtos ir kultūros paveldo objektai, muziejai, kitos galinčios būti įdomios keliautojams vietos.

Piligrimų kelyje svarbios ir nakvynės vietos, maitinimosi įstaigos. Jas taip pat siekta parodyti žemėlapiuose, pasiūlyti vietas nakvynei. Žemėlapių rinkinyje pateikiami ir kiti piligrimams aktualūs žemėlapiai: Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje, Lietuvos vienuolynų, vietų, susijusių su Švč. Mergele Marija. Gausiai iliustruotas šis žemėlapių rinkinys yra naudingas kiekvienam keliautojui – tiek einančiam pėsčiomis, tiek važiuojančiam dviračiu ar automobiliu.

Knygos autorius ir sudarytojas dr. Darius Liutikas, pasidžiaugė, kad tai pirmoji knyga skirta piligrimams, kurioje ne tik aprašomos šventos vietos, bet žemėlapiuose pateikiami konkretūs piligrimams skirti maršrutai, skirti trijų – šešių dienų kelionėms po Lietuvą. Maršrutai sudaryti kruopščiai išanalizavus tradicinius piligrimų kelius Lietuvoje, atsižvelgiant į pakeliui aplankomų šventovių svarbą. Knygos leidėjai tikisi, kad šis piligrimų kelių žemėlapių rinkinys paskatins ne tik keliones, bet ir piligrimus ir turistus aptarnaujančio paslaugų sektoriaus ir infrastruktūros plėtrą regionuose. Šiuo metu pėsčiomis keliaujantiems piligrimams labiausiai ir trūksta nakvynės bei maitinimosi vietų. Pristatymo metu diskutuota apie galimybes nuorodomis ir ženklais pažymėti piligrimų kelius. Žemėlapių rinkinys išleistas lietuvių ir anglų kalbomis, tad tikimąsi, kad jis padės ne tik Lietuvos, bet ir į Lietuvą
atvykstantiems kitų šalių piligrimams. Leidinio leidybą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Leidinyje pristatomi piligrimų keliai:

1. Vilnius – Pivašiūnai (per Trakus, Rūdiškes, Onuškį)

2. Kaunas – Šiluva (per Vilkiją, Ariogalą, Betygalą)

3. Kryžių kalnas – Šiluva (per Šiaulius, Tytuvėnus)

4. Kražiai – Žemaičių Kalvarija (per Varnius, Telšius, Alsėdžius)

5. Palanga – Žemaičių Kalvarija (per Kretingą, Karteną, Šateikius, Beržorą, Platelius)

6. Panevėžys – Vepriai (per Krekenavą, Paberžę, Kėdainius, Šėtą)

7. Sintautai – Kryžių šventovė (per Keturnaujieną, Alksnėnus, Marijampolę, Simną).