Vasario 24-ąją į Vilniuje „Litexpo“ rūmuose vykusį visuotinį Lietuvos pieno gamintojų suvažiavimą vyko gausi Kėdainių krašto ūkininkų delegacija.

Pernaravos seniūnijos ūkininkai Irena ir Romualdas Gailiai nori pieną parduoti tokia kaina, kad bent maža dalis liktų nepanaudota jo gamybos savikainai.

Pernaravos seniūnijos ūkininkai Irena ir Romualdas Gailiai nori pieną parduoti tokia kaina, kad bent maža dalis liktų nepanaudota jo gamybos savikainai.

Kėdainių rajone 1008 laikytojai turi 8616 melžiamų karvių. Net 14 bendrovių skaičiuoja nemažas melžiamų karvių bandas, po šimtą ir daugiau karvių laiko 25 stambūs ūkininkai.
Kėdainiečiai pieno gamintojai solidarizuojasi su kitų kraštų kolegomis ir bando prisibelsti į šalies vadovų bei atsakingų pareigūnų duris, kad būtų išgirsti jų norai ne tik dirbti, bet ir užsidirbti.
Šiuo metu dauguma smulkiųjų pieno gamintojų pieną parduoda bemaž triskart pigiau, negu už jį buvo mokama prieš metus. Žemdirbiai, laikantys melžiamas karves, jau kuris laikas dirba ne tik be jokio pelno, bet nuostolingai.
Septyniasdešimties galvijų bandą, kurioje apie 50 melžiamų karvių, turintys Pernaravos seniūnijoje ūkininkaujantys Irena ir Romualdas Gailiai sakė nebežiną, kaip toliau gyventi. „Ūkininkaujame maždaug dvidešimt metų. Pastaruoju metu į savo pieno ūkį nemažai investavome. Turime visą reikiamą techniką, padargus, agregatus. Gaila, kad susiklostė tokia situacija, jog teko atleisti darbuotojus, nes nebeišgalėjome jiems sumokėti atlyginimų ir likome dirbti patys, padedami sūnaus Arvydo. Jei skaičiuotume sau darbo užmokestį, tai susidarytų milžiniškas minusas. Dabar žiūrime, kad tik užtektų lėšų nupirkti būtinų karvėms pašarų ir kitų priedų“, – nelinksma kasdienybe dalijosi R. Gailius. Irena Gailienė pridūrė, jog pieno kokybei keliami didžiuliai reikalavimai, tačiau už jį mokama itin mažai. Pernaraviškiai šiuo metu pieną parduoda po 16,5 eurocento už kilogramą, o prieš metus gaudavo po 1 litą 33 centus (33 eurocentus). „Mes nenorime kažkokių išskirtinių sąlygų, mes norime normalaus gyvenimo, kai dirbama ir užsidirbama. Kodėl kitose Europos Sąjungos šalyse pieno gamintojai gauna nuo 32 eurocentų už vieną kilogramą pieno, o mums mokama perpus mažiau? Kaip galime išgyventi tokioje nelygioje konkurencijoje? O dar nepamirškime, kad Lietuvos ūkininkai gauna ir mažesnes išmokas negu kolegos užsienyje. Tad prisijungiame prie šalies pieno gamintojų rezoliucijos ir norime oraus ūkininkavimo“, – išvažiuodama į suvažiavimą sakė I. Gailienė.
Pieno gamintojų rezoliucijoje keliami reikalavimai, kad Vyriausybė pripažintų žemės ūkį valstybės prioritetine sritimi, o Seimas ir Vyriausybė nuo kovo 1 dienos užtikrintų, kad žaliavinio pieno supirkimo kaina nebūtų mažesnė negu ES vidurkis (dabar jis yra 32 euro centai).

Panašios naujienos