2017-ieji bendrovei „Kėdbusas“, kraštiečius vežančiai miesto ir priemiestiniais maršrutais, tapo didžiųjų iššūkių metais. Būtent pastaraisiais metais bendrovės vadovybė ryžosi ne tik atnaujinti per daugelį metų nustekentą autobusų parką, bet ir sugebėjo bendrovėje dirbantiems vairuotojams padidinti atlyginimus.

Pasak bendrovės vykdančiojo direktoriaus Vyganto Vanago, nors „Kėdbusas“ ir įsigijo naujų autobusų, apsukų sumažinti neketinama ir jau visai netrukus į gatves išriedės dar vienas mikroautobusas, kuris yra pritaikytas neįgaliesiems bei mamoms su vežimėliais.

Įsigyti aplinkai draugiški autobusai

„Žiūrint praėjusių metų „Kėdbuso“ ekonominius rodiklius, galima teigti, kad rezultatai yra neblogi, o situacija, lyginant su 2016 metais, ženkliai pagerėjo, – apibendrino V. Vanagas. – Per 2016 bei 2017 metus įsigijome 17 autobusų (mikroautobusų, vidutinės klasės bei didžiųjų autobusų). Tam iš viso išleista apie 700 tūkst. eurų. Visi pirkiniai turi EURO 5, 5+ arba EURO 6 standartą. Tai reiškia, kad tokios transporto priemonės yra nekenkiančios aplinkai, neteršiančios oro kenksmingomis medžiagomis. Visa tai itin svarbu miesto gyventojams bei jų sveikatai“, – pažymėjo V. Vanagas.

„Kėdbuso“ vykdantysis direktorius Vygantas Vanagas akcentavo, kad šiais metais kelti važiavimo bilietų kainų neketinama.

„VDL Berkhof Ambassador“ autobusai (kurių įsigyta 8) yra 14 metų senumo, tačiau visi jie buvo atnaujinti pačioje gamykloje.

„Autobusams yra pakeisti varikliai – vietoj senųjų yra įdėti nauji, EURO 5 standartus atitinkantys. Taip pat buvo atnaujinti salonai, vidinės sistemos. Nors pagal metus šie autobusai yra seni, tačiau yra visapusiškai atnaujinti gamykloje, todėl patogūs, komfortiški, geri“, – kalbėjo V. Vanagas.

Jau netrukus, vasario mėnesį į gatves išriedės dar vienas aukščiausius ekologinius standartus atitinkantis pirkinys – mikroautobusas, specialiai pritaikytas neįgaliesiems bei jaunoms mamoms su vaikų vežimėliais. Jis kursuos septintu maršrutu.

Tiesa, „Kėdbuso“ parke yra ir fiziškai bei morališkai susidėvėjusių autobusų, kurie, žinoma, neturi ir EURO standartų, yra susidėvėjusiais varikliais, nuolat genda.
„Tokių autobusų turime apie 30, dalis jų dar gali važiuoti priemiesčiuose. Tačiau dalį jų būtina atnaujinti, tad šiais metais planuojame tęsti mūsų autobusų parko atnaujinimo darbus ir įsigyti daugiau naujų arba naujesnių autobusų“, – sakė V. Vanagas.

Pakelti darbuotojų atlyginimai

Palyginus su 2016 metais, per praėjusius metus beveik 62 tūkst. eurų išaugo ir pajamos. „Nors mūsų pajamos ir didėjo, priemiesčio maršrutai, kaip visada, yra nuostolingi. Tam neabejotinai įtakos turėjo mažėjantys keleivių srautai. Tačiau pajamos, gaunamos iš miesto maršrutų, auga. „Kėdbusas“ gauna pajamų ir iš kitos veiklos – užsakomųjų reisų (pajamos iš šios veiklos padidėjo 6,5 tūkst. eurų), iš nuomojamų patalpų (pajamos išaugo 2,5 tūkst. eurų). Nors galutinis balansinis pelnas iki šiol dar nėra suskaičiuotas, tačiau tikimės, kad metus užbaigėme pelningai“, – sakė V. Vanagas.
Palaipsniui augo ir vairuotojų atlyginimai. Jis, nors ir nelabai žymiai, tačiau padidėjo. „Vairuotojų atlyginimas nebuvo didinamas jau labai seniai, tačiau praeitais metais tą pavyko padaryti ir vairuotojų atlyginimas paaugo 6 proc. per metus, o per paskutiniuosius kelis mėnesius – 10 proc.“, – pažymėjo V. Vanagas.

Bilietų kainų kelti nežada

Be to, šiais metais nežadama kelti važiavimo bilietų kainų, kurios nuo pat 2008 metų (taigi, jau dešimt metų) nebuvo keltos (tiesa, įvedus eurą, kaina vienu centu padidėjo dėl apvalinimo).
Kadangi buvo įsigyta naujesnių autobusų, remonto išlaidos sumažėjo, o atliekami pinigai skiriami investicijoms naujesnių autobusų įsigijimui.

Per praėjusius metus maršrutus aptarnaujančių autobusų rida padidėjo 50 tūkstančių kilometrų – tą lėmė perimti 4 ir 7 numerio miesto maršrutai.
„Nors bendra rida ir padidėjo, kuro sunaudojama 10 tūkst. litrų mažiau. Tai rodo, kad mes važiavome ekonomiškai, derinome didelių bei mažų autobusų panaudojimą maršrutuose“, – pažymėjo vykdantysis direktorius.

Kėdainiuose – kėdainiečių įmonė

Šių metų pabaigoje vyks konkursas dėl vežimo paslaugų teikėjo rajone. „Kėdbusas“ šiam konkursui ruošiasi jau dabar, mat vežimo paslaugas mūsų mieste teikti pretenduoja ne tik savivaldybei priklausanti kėdainiečių įmonė, bet ir privatūs vežėjai iš kitų miestų ir net šalių.

„Pagal Susisiekimo ministerijos išleistą tvarką, keleivių vežėjas turi būti parinktas konkurso būdu. Šiam konkursui ruošiamės jau antrus metus. Kad būtume konkurencingi, įsigijome aukšto ekologinio lygio autobusų, nekenkiančių aplinkai. Mano, kaip „Kėdbuso“ darbuotojo bei kėdainiečio nuomone, Kėdainiuose turėtų dirbti būtent kėdainiečiai. Kam uždaryti savo miesto įmonę, naikinti darbo vietas? Nes atėjus kitai įmonei, galbūt liktų tik dalis darbo vietų, o visos kitos būtų panaikintos. Mes, „Kėdbuso“ kolektyvas, dėsime visas pastangas, kad konkursą laimėtume, ir kad Kėdainiuose liktų dirbti savo miesto gyventojai. Be to, jei kėdainietis dirba savame mieste, sumokamas pajamų mokestis nukeliauja į Kėdainių rajono savivaldybės biudžetą. Tad „Kėdbusas“ per metus į biudžetą grąžina apie 60–70 tūkst. eurų lėšų. Tad taip gaunamos dotacijos nemažą dalį mes grąžiname. Yra žmonių, mūsų nepalaikančių, kritikuojančių „Kėdbusą“… Tokių žmonių yra ir tarp Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narių. Tačiau „Kėdbuse“ dirbantys žmonės puikiai supranta, kad ta kritika yra nepagrįsta“, – kalbėjo V. Vanagas.

Panašios naujienos