Praėjusią savaitę Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Per­liukas“, Muzikos mokyklos instrumentinės muzikos ansamblis – Dileta Jagelavičiūtė, Benas Guoga, Gintarė Jankauskaitė,  vadovaujamas Genės Gusiniauskienės, dalyvavo Lietuvos–Lenkijos kultūrinių mainų programoje, festivalyje „Pavasario pasaka Tatruose“. Ši muzikos šventė vyko Novy Targo kultūros centre, Lenkijoje.

perliukasKartu su kėdainiečiais į šį festivalį vyko kolektyvas ir iš Jonavos rajono Barupės mokyklos bei Kuigalių kultūros centro vokalinė grupė „Galim“. Kolektyvai festivalyje turėjo galimybę pristatyti savo šalį Lietuvą.
Tai buvo Lietuvos ir Lenkijos mainų programa – festivalis, kuriame abiejų šalių kolektyvai (folkloro, tautinių, šiuolaikinių šokių, estradinės dainos, instrumentinės muzikos) pristatė savo koncertines programas, pasidalino tradicijomis. Šiame festivalyje, be mūsų Kėdainių ir Jonavos kolektyvų, dar dalyvavo kolektyvai iš Klaipėdos, Kretingos, Zarasų bei Šiaulių miestų. Labai džiaugiamės dalyvavę šiame jau antrus metus organizuojamame festivalyje. Vos tik atvykę į Poronino miestą, kur apsistojome nakvynei, buvome labai gražiai ir maloniai sutikti šio festivalio organizatorių. Pajutome šiltą, jaukią atmosferą, organizatorių dėmesį mums, lietuviams. Puikiai suorganizuotos atrakcijos ir ekskursijos mūsų vaikams liks dar ilgai atmintyje. Per dvi dienas spėjome aplankyti ir susipažinti su Zakopanės ir Krokuvos miestais. Vaikščiojome vaizdingiausia Zakopanės kurorto gatve – Krupuvki, kurioje pamatėme kalnų gyventojų folklorą bei architektūrų stilių įvairovę. Kėlėmės kalnų keltuvu į Gubaluvkos kalną, iš kur atsivėrė nuostabi Tatrų, Gorcų, Pieninų ir Beskidų kalnų panorama. Apsilankėme „Name aukštyn kojom“, avikailių ir sūrių turguje. Turėjome labai smagią vakarinę programą – tai tradicinė Podhalės krašto pramoga „Kulig“. Visus pavežiojo kinkytais arklių vežimaičiais, kepėme rūkytas dešreles ant laužo, vyko diskoteka. Krokuvoje kilome į Vavelio kalvą, aplankėme Karalių rūmų kiemelį, senamiestį, lankėmės muziejuje „Turgaus požemiai“. Nors dalis vaikų buvo vos šešerių metų, tikrai nepavargome. Likome patenkinti ir savo koncertine programa, pristatyta Novy Targo kultūros centre. Koncerto metu sulaukėme ne tik gausių aplodismentų, bet ir asmeninių padėkojimų iš Lenkijos klausytojų už gražų dainavimą, numerių pristatymą.
Kiekvienam kolektyvui, pasirodžiusiam festivalyje „Pavasario pasaka Tatruose“, buvo įteiktos festivalio organizatorių prisiminimo dovanėlės ir diplomai.
Vaikų popchoro „Perliukas“ vadovė Daiva Makutienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.