Tiek pėsčiomis, tiek automobiliais keliaujantys kraštiečiai negalėjo nepastebėti, jog kai kurios miesto gatvių perėjos jau kuris laikas ryškiau apšviestos. 

Rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, taupyti gyventojų sveikatos ir gyvybės sąskaita negalima.

Rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, taupyti gyventojų sveikatos ir gyvybės sąskaita negalima.

„Ne vienerius metus iš gyventojų girdėjome nusiskundimų, kad tamsiuoju metų laiku mieste tamsu. Dabar situacija gerėja, nes apšvietimui dėmesio negailime. Su miesto seniūnu sutarėme, kad reikia pakeisti gatvių apšvietimo lempas naujomis, ryškiau šviečiančiomis, bet taupiosiomis. Tai padaryta. Be to, sureguliuotas apšvietimo laikas. Nuolat prašome seniūno, kad apšvietimas būtų stebimas ir koreguojamas atsižvelgus į gamtos sąlygas. Mūsų noras yra toks – kad vaikai į mokyklas ateitų saugiai, lygiai taip pat saugiai ir grįžtų“, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.
Rajono vadovo teigimu, saugumo principų laikantis pernai buvo pradėtas ir papildomas intensyviausių perėjų kryptinio apšvietimo įrengimas. „Patirtis rodo, kad perėjose gana dažnai nutinka įvairių eismo incidentų. Nors perėjos ir būna apšviestos paprastais šviestuvais, to per maža, kad visi eismo dalyviai jaustųsi saugūs. Tad pradėjome papildomo perėjų apšvietimo įgyvendinimo projektą. Pernai mieste papildomai apšvietėme dvi perėjas ir iš karto sulaukėme atsiliepimų, kad matomumas jose tikrai pagerėjo. Šįmet toks apšvietimas įrengtas dar šešiose miesto perėjose ir po vieną Labūnavoje bei Akademijoje. Rinkomės intensyviausiai pėsčiųjų vaikštomas perėjas“, – sakė rajono vadovas.

Įrengus kryptinį apšvietimą kai kurios perėjos tapo gerokai saugesnės.

Įrengus kryptinį apšvietimą kai kurios perėjos tapo gerokai saugesnės.

Šįmet kryptinis apšvietimas įrengtas Kėdainių miesto S. Dariaus ir S. Girėno gatvės (ties sankryža su J. Basanavičiaus g.), J. Basanavičiaus gatvės (ties sankryža su J. Biliūno g.), J. Basanavičiaus gatvės (prie „Statoil“ degalinės), Tilto gatvės (ties sankryža su Šėtos g.), Gegučių gatvės (ties sankryža su Pavasario g.), A. Kanapinsko gatvės (ties iškiliąja perėja) pėsčiųjų perėjose bei Dotnuvos seniūnijos, Akademijos miestelio, Jaunimo gatvės pėsčiųjų perėjoje ir Pelėdnagių seniūnijos, Labūnavos kaimo, Kruopių gatvės pėsčiųjų perėjoje. Šiems darbams buvo skirta kiek daugiau negu 29 tūkstančiai eurų. „Tokia suma išleista gyventojų saugumui garantuoti tikrai nėra didelė našta savivaldybės biudžetui. Gyventojų sveikatos ir gyvybių sąskaita taupyti negalime“, – teigė S. Grinkevičius.
Rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, situacija gatvėse ir keliuose bus akylai stebima. Jei bus pastebėta, kad dar kai kurios perėjos nėra saugios, bus imtasi visų galimų priemonių situacijai gerinti.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.