Šis pavasaris Kėdainių lopšelio-darželio „Aviliukas“ ugdytiniams – ypatingas. Čia vyko skaitymo ir teatrinės veiklos projektas „Kas iš knygos iškrito …?“, kurio metu vaikai patyrė daugybę įdomių dalykų: aplankė tiek įdomių vietų ir turėjo tiek įdomių susitikimų, jog patirti įspūdžiai išliks dar ilgam. O ir nauda – didžiulė.

„Mūsų projekto tikslas – padėti vaikui suvokti ir pažinti pasaulį bei save teatrinės veiklos metu. Siekėme, kad vaikai ne tik aiškiai, taisyklingai kalbėtų, būtų aktyvūs, kūrybiški, bet ir stengtųsi
išklausyti kitą, visi drauge ,,pagautų tą, kuris iš knygos iškrito…“ – sako auklėtoja Diana Kuliešienė, šio projekto vadovė.

Projekto metu vyko daug veiklų: ugdytinių mylimos knygelės iš namų atkeliavo į darželį, vaikai jas su didžiuliu malonumu pristatė grupės draugams. O štai priešmokyklinukai lankėsi ikimokyklinėse grupėse, skaitė knygas mažiesiems draugams. Kitomis dienomis vaikai lankėsi Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje.

„Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai lankėsi Kėdainių kultūros centre, kuriame susipažino su čia dirbančiais žmonėmis, jų atliekamais darbais, smalsiai išmaišė visus kampelius ir netgi patys parodė vaidinimą.

Mažieji „Aviliuko“ ugdytiniai visą savaitę drauge su auklėtojomis skaitė literatūrinius kūrinius, pasakas, eilėraščius, erzinimus, mėgino šiuos kūrinius suvaidinti, parengė improvizacijų „Kas iš mūsų knygos iškrito“.

Darželio vaikai ir patys sulaukė svečių. Pas juos, projekto autorių kvietimu, svečiavosi Kauno valstybinio lėlių teatro aktorė Liucija Zorūbaitė. Ji supažindino su lėlių rūšimis, parodė jų valdymo būdus, drauge su vaikais improvizavo. Prakalbinti lėlę buvo labai įdomu…

Šis projektas vaikams suteikė daug žinių, potyrių, padėjo suvokti ir pažinti pasaulį bei save teatrinės veiklos metu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.