Per karščius dažniau apsinuodijama maistu. Neretai dėl to kalti patys žmonės – nepaisydami nei higienos, nei saugos taisyklių, valgo tai, kas pakliūva po ranka.

Rita Genienė: ,,Neretai parduotuvėse nusiperkama gero maisto, bet jis sugenda, kol per karščius pargabenamas namo.“

Rita Genienė: ,,Neretai parduotuvėse nusiperkama gero maisto, bet jis sugenda, kol per karščius pargabenamas namo.“

Pasak Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiosios specialistės inspektorės Ritos Genienės, vasaros karštis – rimtas priešas daugeliui maisto produktų.

Kas genda greičiausiai?
„Daug pirkėjų – išprusę, parduotuvėse atidžiai apžiūri maisto produktų etiketes ir senstelėjusio nesaugaus gaminio neperka.
Tačiau nestinga ir tokių, kurie maistą drąsiai perka iš nepažįstamų pardavėjų turgeliuose, kur nesilaikoma jokių saugos taisyklių.
Saugūs būna tik tie produktai, kurie iš pagaminimo į prekybos vietas gabenami, o pastarosiose – ir laikomi atitinkamose temperatūrose.
Tačiau pirkėjui visgi reikia būti atidžiam ir didžiuosiuose prekybos centruose – itin patartina stebėti mėsos, žuvies, pieno bei jų produktų būklę. Vasarą toks maistas genda labai greitai.
Atsitinka ir taip, kad parduotuvėse nusiperkama gero maisto, bet jis sugenda, kol per karščius pargabenamas namo“, – sakė R. Genienė.
Vykstantiesiems į gamtą inspektorė pataria pasiimti miltinių gaminių, kruopų, džiovintų vaisių, o su mėsa ir jos gaminiais elgtis atsargiai: ,,Praverčia vadinamieji šaltkrepšiai, automobiliniai šaldytuvai. O karštyje tokį maistą laikyti tikrai labai pavojinga.“

Verčiau nerizikuoti
Maisto kontrolės specialistai šįmet oficialių skundų dėl netinkamos prekybos kol kas rajone turėjo maždaug tiek pat kaip ir pernai.
Kita vertus, ne visi skundai pasiteisina: įvairių pažeidimų nustatoma tik maždaug penkiuose procentuose pranešimų.
,,Sunkių pasekmių išvengia tie, kurie saugosi ir bent per karščius neperka maisto turgeliuose.
O tie, kurie rizikuoja, turi suprasti, kad, sutrikus sveikatai, kaltinti galės tik save“, – perspėjo R. Genienė.

One Response

  1. Ramunė

    Vasara šaldytuvai ar šaltkrepšiai būtini tikrai keliaujant gamtoje, tiek sode. Praeitą vasara pati tuo įsitikinau.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.