Kėdainiuose įsikūrusio kremato­riumo vadovus vieni vadina tradicijų laužytojais, kiti – kūrėjais. 

Vytenis Labanauskas (kairėje) konstatavo, kad penkeri krematoriumo veiklos metai įrodė šią įstaigą esant reikalingą.

Vytenis Labanauskas (kairėje) konstatavo, kad penkeri krematoriumo veiklos metai įrodė šią įstaigą esant reikalingą.

Patys jie sako, jog nori, kad krematoriumas nebūtų vieta, kurios bijoma.
„Jau minime krematoriumo penktąjį gimtadienį ir tai vėl darome netradiciškai. Kad pas mus rengiamos parodos, niekam nėra naujiena, tačiau į spektaklį pakvietėme pirmą kartą. Mes su bičiuliais formuojame nuomonę apie krematoriumą ir norime, kad ji nebūtų bauginanti. Mes kuriame naujas tradicijas ir norime, kad išėjimas Anapilin būtų kitoks. Panašu, kad tai sekasi daryti“, – krematoriumo veiklos penkmečio paminėjimo šurmulyje sakė bendrovės „K2 LT“, valdančios krematoriumą, direktorius Vytenis Labanauskas.

Paslauga prigijo
Penkeri krematoriumo veiklos metai įrodė, kad tokia įstaiga mūsų kraštui reikalinga. „Krematoriumo atėjimas į Lietuvą nebuvo lengvas. Mes apie tokią veiklą pradėjome galvoti maždaug prieš dešimtmetį, kai dar net įstatymų, leidžiančių kremavimą, mūsų šalyje nebuvo. Kelią skynėmės gana pamažu ir nelengvai. Tačiau visos kliūtys buvo įveiktos ir prieš penkerius metus veikla startavo. Šiandien galime pasakyti, jog mūsų siūloma paslauga reikalinga. Per pirmuosius ketverius metus kremavimai augo maždaug po 25 procentus. Dabar augimas jau stabilizavosi ir kremuoti atvežama iki 12 procentų visų mirusiųjų. Esame pasiruošę ir didesniam kremavimų skaičiui.

Pasak kunigo Romualdo Ramašausko krematoriumas primena seną tiesą, kad iš dulkės kilę dulkėmis ir tampame.

Pasak kunigo Romualdo Ramašausko krematoriumas primena seną tiesą, kad iš dulkės kilę dulkėmis ir tampame.

Pernai paleidome antrąją kremavimo liniją, tad per metus galėtume atlikti iki 8000 kremavimų. Kol kas išnaudojame tik pusę pajėgumų, nes pernai kremavome 3 812 mirusiųjų“, – sakė V. Labanauskas.
Kremavimo paslaugą suteikiančios bendrovės vadovai turi ir planų ateičiai. „Visi planai susiję su plėtra. Galvojame apie planus statyti dar vieną krematoriumą. Greičiausiai tai bus Vilniuje. Dabar žengiame pasiruošimo žingsnius ir kai matysime, kad jau reikia, tada ir pradėsime plėtrą“, – sakė direktorius.

Neliko nepastebėti
Krematoriumo veikla nuo pirmųjų veiklos metų neliko nepastebėta verslo pasaulyje. Pats Kėdainių krematoriumo architektūrinis sprendimas (architektai Gintautas Natkevičius, Adomas Rimšelis ir Agnė Natkevičiūtė) gana aukštai įvertintas ir pateko tarp penkių lietuvių architektų darbų, kuriuos Lietuvos architektų sąjunga pristatė prestižiniame Europos architektūros konkurse.
Net keturis kartus (2012, 2013, 2015 ir 2016 metais) bendrovė „K2 LT“ įvertinta tarptautinio kreditų biuro sertifikatu „Stipriausieji Lietuvoje“. Šis sertifikatas patvirtina, kad įmonė yra patikima, laiku vykdo finansinius įsipareigojimus. Tokį aukštą kredito reitingą turi tik 4 procentai Lietuvos įmonių.

Kėdainiečiai buvo pakviesti pasižiūrėti „Knygos teatro“ vaidinimą pagal J. Savickio novelę.

Kėdainiečiai buvo pakviesti pasižiūrėti „Knygos teatro“ vaidinimą pagal J. Savickio novelę.

Dviguba paroda ir spektaklis
Paminint penktąjį veiklos gimtadienį krematoriumo vadovai savo bičiulius pakvietė į keramiko Algimanto Patamsio bei juvelyrės Irenos Žukauskytės darbų parodas. O taip pat pasiūlė pasižiūrėti Reditos Dominaitytės „Knygos teatro“ miniatiūrą pagal Jurgio Savickio novelę. Redita Dominaitytė sakė, kad jos komandai vaidyba šiame pastate buvo šioks toks iššūkis. „Mūsų teatras renkasi netradicines erdves, tad mes drąsiai priėmėme pasiūlymą pasirodyti krematoriume. Pasirinkome tam tinkančią novelę, kurios personažai trys besiblaškančios vėlės. Manau, kad menui tinka visos erdvės. O čia išgyvenimai buvo gana stiprūs“, – po pasirodymo sakė R. Dominaitytė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.