Praėjusią savaitę pelutaviškiai, nudirbę būtiniausius ūkio darbus, rinkosi į dar dažais kvepiančius bendruomenės namus.

Į įkurtuves susirinkę pelutaviškiai ir jų bičiuliai vos tilpo atnaujintų namų didžiojoje salėje.

Į įkurtuves susirinkę pelutaviškiai ir jų bičiuliai vos tilpo atnaujintų namų didžiojoje salėje.

„Pagaliau sulaukėme įkurtuvių“, – šypsojosi pelutaviškiai.
Pelutavos kaimo bendruomenės centro atnaujinimo projektas – jau dvidešimt antrasis, kurį, padedant Kėdainių rajono vietos veiklos grupei, parengė ir įgyvendino kaimų bendruomenės.
Ne viename kaime panaudojus Europos Sąjungos lėšas jau atnaujinti bendruomenių centrai, įrengtos žaidimų aikštelės, sutvarkyta aplinka.
Pelutaviškių projekto vertė beveik 139 tūkstančiai litų, iš jų 90 procentų europinės lėšos, likusi dalis – savivaldybės indėlis.

Kaimas praretėjo daugiau kaip tris kartus
„Savo bendruomenės centrą kūrėme buvusios kaimo mokyklos pastate. Jame dar glaudžiasi biblioteka, kurią norima uždaryti. Labai norėtume biblioteką išsaugoti, juk ji vienintelis likęs kaime kultūros židinys“, – sakė Pelutavos kaimo aktyvistas ūkininkas Zigmas Ričkus.
Pelutavos ir kelių aplinkinių kaimų gyventojai į bendruomenę susibūrė maždaug prieš penkerius metus. „Bendruomenės kūrimasis nebuvo lengvas. Visi skirtingai supratome, kam ji reikalinga. Tačiau per laiką užsigrūdinome, susibičiuliavome, išmokome padėti ir palaikyti vienas kitą. Tapome draugiški. Gaila, kad kaimas tuštėja. Šiuo metu mūsų bendruomenėje yra devynios tuščios sodybos. O mažučius vaikučius augina tik trys pelutaviškių šeimos“, – ne pačius linksmiausius faktus vardijo Z. Ričkus. Jis pridūrė, kad prieš 35 metus atvykęs į Pelutavą suskaičiavo 625 kaimo žmones, o dabar jame likę apie 180.

Už pagalbą įgyvendinant projektą Zigmas Ričkus dėkojo Kėdainių rajono VVG pirmininkei Aušrai Vaidotienei.

Už pagalbą įgyvendinant projektą Zigmas Ričkus dėkojo Kėdainių rajono VVG pirmininkei Aušrai Vaidotienei.

Centre ir džiaugiasi, ir liūdi
„Bendruomenės namai reikalingi, kad turėtume, kur pasidžiaugti linksmais gyvenimo momentais ar paliūdėti, kai aplanko nelaimės. Centre organizuojame šventes, renginius, taip pat iš čia savo bičiulius palydime į paskutinę kelionę. Tie namai universalūs ir tarnauja tada, kada jų reikia. Tad labai džiaugiamės, kad juos pavyko sutvarkyti – nebereikia galvoti, ar bus šilta, ar nebėgs vanduo per stogą“, – sakė Z. Ričkus.
Pelutaviškiai, pagal projektą sutvarkę bendruomenės centrą, įsirengė didesnę ir mažesnę salytes, buitines patalpas. Be remonto darbų, jie nusipirko reikalingus baldus bei buitinę techniką.

Linki išlikti vieningiems
Trylika metų Pelutavoje gyvenanti Eugenija Stravinskienė džiaugiasi, kad kaimo žmonės tapo tolerantiški ir bendruomeniški. „Mes jau pripratome pasilepinti šventėmis, tad kol vyko remontai, bendruomenės namų mums labai trūko. Turime labai šaunių žmonių. Visam kaimui linkiu nepabirti ir likti tuo tvirtu branduoliu, koks esame dabar“, – kaimynams optimizmo linkėjo E. Stravinskienė.
Pelutavos kaimo aktyvistai, susirinkę į bendruomenės namų įkurtuves, juos aplankiusio rajono mero Rimanto Diliūno prašė dviejų dalykų – palikti kaime neuždarytą biblioteką ir išasfaltuoti maždaug du kilometrus žvyrkelio, vedančio į kaimą. Ar prašymai bus išpildyti, nežinia.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.