Tik šiame sezone ketvirtajame pagal pajėgumą Senojo Žemyno krepšinio turnyre – Tarptautinėje krepšinio federacijos (FIBA) Europos taurėje – startavęs Kėdainių „Nevėžis“ ir toliau jo keliu žygiuoja sėkmingai.

Vienintelis Lietuvos klubas. Reguliarųjį FIBA Europos taurės turnyrą pradėjo trisdešimt dvi Europos krepšinio atstovės, tarp kurių – viena vienintelė lietuvių ekipa – Kėdainių „Nevėžis“. Prasiautus aštuonių grupių kovoms, toliau varžysis šešiolika – po dvi geriausias iš kiekvienos grupės.

Atrankos etape įveikęs bulgarus – Samokovo „Rilski Sportist“ – ir kipriečius – Larnakos „Larnaka AEK“, vėliau reguliariajame turnyro sezone, B grupėje iškovojęs pirmąją vietą ir už nugaros palikęs Orhuso „Bakken Bears“, Saratovo „Avtodorą“ bei Lisabonos „Benfica“, Kėdainių reprezentacinis krepšinio klubas prasibrovė į geriausiųjų šešioliktuką.

J grupė. Organizatoriai šio komandas suskirstė į keturis naujus krepšelius – I, J, K ir L. Į J grupę parptelėję „nevėžiečiai“ tolesniame, antrajame turnyro etape kausis su Stambulo „Demir Insaat“ (Turkija) ir dviem klubais iš Vengrijos – Šėkesferhervaro „Alba Fehervar“ ir Kormendo „Egis“.

Tai kas gi tie būsimieji Kėdainių komandos varžovai, kurių pirmasis – „Alba Fehervar“ – iššūkį Kėdainių arenoje – mes jau šį trečiadienį, gruodžio 20 dieną, 18 valandą?

Lyderiams kandantis „Nevėžis“. Su keturiomis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais kėdainiečiai toliau keliauja kaip B grupės nugalėtojai.

Anot FIBA Europos taurės turnyno organizatorių, vien dėl sukauptos kiek didesnės patirties „Demir Insaat“ ir „Egis“ yra linksniuojami kaip naujosios, J grupės lyderiai. Tačiau čia – krepšinis, kamuolys apvalus, tad „Nevėžis“ ir „Alba Fehervar“ ant parketo žengs su vienu tikslu – sugriauti išankstines prognozes.

Be kita ko, kėdainiečių komanda linksniuojama ir kaip viena tų, kuri šįmet FIBA Europos taurėje debiutavo su trenksmu.

Ir tai teigti nebūtų per daug ar neteisinga.

Kaip skelbia oficialus FIBA Europos taurės turnyro tinklalapis, kėdainiečiai žiūrovus maloniai, o kitų klubų atstovus – ne itin – stebino kaskart, rungtynės po rungtynių.

Nušlavė favoritus. Gal kiek liūdniau galėtų nuteikti tai, kad Kėdainių „Nevėžis“ buvo vienintelė B grupės komanda, kuri vienąsyk pralaimėjo paskutiniąją, ketvirtąją vietą užėmusiai Lisabonos „Benfica“ ekipai. Kita vertus, „Nevėžis“ – vienintelė komanda, kuri išvykoje Danijoje nušlavė nuo pradžių grupės favorite laikytą Orhuso „Bakken Bears“ ekipą net 26 taškų skirtumu. O ši pergalė svariai prisidėjo prie to, kad kėdainiečiai į antrąjį turnyro etapą keliautų kaip grupės lyderiai.

Meta septyniais daugiau nei praleidžia. Tarp trisdešimt dviejų reguliarųjį sezoną pradėjusių komandų kėdainiečiai pagal pelnomus taškus septinti – vidutiniškai jie meta po 84,7 taško vieneriose rungtynėse. Į savo krepšį praleidžia 77,3 tšk. viename FIBA Europos taurės mače. Pagal šį rodiklį kėdainiečiai reguliarųjį sezoną užbaigia šešioliktoje pozicijoje.

Lichodejus. Kaip vieną iš Kėdainių komandos pergalių kalvių FIBA Europos taurės apžvalgininkai įvardija 31–erių metų rusą Valerijų Lichodejų. Legionierius aikštėje išdarinėja stebuklus – pelno vidutiniškai po 13,2 taškų kiekvienose rungtynėse, atkovoja po 5,3 kamuolio ir atlieka po 1,8 rezultatyvaus perdavimo. Tritaškes tolimas bombas Likhodėjus meta 48,6 proc. taiklumu.

Turkų barjeras. Būsimieji varžovai, reguliariojo sezono metu G grupėje rungtyniavę Stambulo „Demir Insaat“ krepšininkai, paslydo tik kartą. Turkų ekipa tapo geriausia savo grupėje su penkiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu. Tai – prasibrauti į antrąjį etapą – jiems šiame turnyre pavyksta jau antrus metus iš eilės. Negana to, praėjusiais metais nužygiavę iki atkrintamųjų varžybų, šįmet turkai į Kėdainių areną ir į Vengriją neabejotinai vyks tuo pačiu tikslu – susirinkti pergales ir vėl pečius ramstyti „play off‘uose“.

Tiesa, pagal puolime pelnomus taškus turkams sekasi prasčiau nei „Nevėžiui“ – varžovai iki šiol metė vidutiniškai po 79,7 taškus, o su šiuo rodikliu taip pat gerokai atsilieka nuo „Nevėžio“, mat turkai – penkiolikti.

Kur kas geriau jiems sekasi oponentus stabdyti puolime – į musulmoniškosios šalies atstovų krepšį varžovai iki šiol metė vidutiniškai po 68,2 taško. Tai – trečias rodiklis tarp trisdešimt dviejų ekipų.

Savo šalies Super Lygoje turkai yra dvyliktoje vietoje.

Turkų lyderis. Turkų komandos lyderis – amerikietis Bracey Wright. Kol kas didžiausią „Demir Insaat“ komandos naštą puolime ant savų pečių tempia būtent jis. Per šešerias pirmojo etapo rungtynes legionierius pelno vidutiniškai po 19,4 taško, komandos draugams atiduoda net po 4,7 rezultatyvaus perdavimo ir po savo bei varžovų krepšiu susirenka po 3,7 kamuolio.

Turkų garbę ginantis lietuvis. Tiesa, „Demir Insaat“ legionierių gretose – lietuviams pažįstamas veidas. Tai – dvidešimt septynerių metų vidurio puolėjas Evaldas Kairys. Lietuvis FIBA Europos taurės turnyre dalyvaujančiai turkų komandai renka po 10,3 taškus ir atkovoja po 4,8 kamuolio.

Vengrai – įmetę mažiau nei praleidę. Kormendo „Egis“ – vienintelė šešioliktuko komanda, kuri į nuvažiuojantį kito etapo traukinį įsikabarojo turėdama neigiamą įmestų ir praleistų taškų santykį, tai yra – įmetusi mažiau taškų nei praleidusi. Į kitą etapą iš D grupės vengrų ekipa įlipo net du mačus pralaimėjusi dviženkliais taškų skirtumais.

Tačiau paradoksas tas, kad „Egis“ buvo viena pirmųjų ekipų apskritai užsitikrinusi sau vietą tarp geriausių šešiolikos FIBA Europos taurės komandų, žygį Senajame Žemyne pradėjusi keturiomis pergalėmis iš eilės. To pakako, kad paskutines dvi D grupės kovas pralaimėję vengrai kaip antroji grupės komanda žengtų tolyn ir kartu su „Nevėžiu“ patektų į J grupę.

Tarp trisdešimt dviejų turnyrą pradėjusių komandų vengrai pagal pelnomus taškus šešiolikti – 78,3 tšk., pagal praleidžiamus – dvidešimt ketvirti – 80,5. Vengrijos krepšinio lygos A divizione jie šiuo metu treti.

Lyderis – vėl amerikietis. Kormendo „Egis“ ekipos lyderis – amerikietis Eric Fanning. Dėl traumos dvidešimt penkerių legionierius buvo priverstas pailsėti D grupės kovoms persiritus į antrąją pusę. Tačiau netrukus žaidėjas, FIBA Europos taurėje metantis po 14,1 taško ir  atkovojantis po 5,3 kamuolio, sugriš…

…. ir dar kartą vengrai. Antroji vengrų ekipa J grupėje – Šėkesferhervaro „Alba Fehervar“ – vienintelė, kuri į antrąjį etapą pateko tik su trimis pergalėmis ir net su trimis nesėkmėmis. F grupėje vengrai užėmė antrąją vietą.

Pagal pelnomus taškus vengrai turnyre devyniolikti – 76 taškai, pagal praleidžiamus į savą krepšį – šešti – 72,7.

Namų čempionate, Vengrijos krepšinio lygos A divizione, „Alba Fehervar“ – ketvirta.

Žibantis kapitonas. Neabejotinas šios vengrų komandos lyderis – kapitonas, vengras Peter Lorant. Trisdešimt dviejų metų žaidėjas dviejuose mačuose rungtyniauti negalėjo – Ir abu jie pasibaigė nesėkmingai. Net trys iš keturių, kuriuose jis išbėgo ant parketo, pasibaigė pergalėmis.

Žaidėjas pelno po 15 taškų, sugriebia po 6 kamuolius ir atlieka po 2,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Kas laukia toliau? Antrasis FIBA Europos tautės etapas prasidės gruodžio 20 dieną. Į atkrintamąsias varžybas pateks dvi geriausios kiekvienos grupės ekipos. Ten jos toliau tęs kovą su FIBA Čempionų lygos grupėse 5–6 vietas užėmusiomis ekipomis.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.