Teatro menas, kaip ir kūryba, anot dramaturgo J. Glinskio, „sielos žadintojas ir formuotojas, turėtų padėti atsiskleisti, pažvelgti į save, pamatyti, pasibaisėti, rasti, apsidžiaugti, pakelti galvą ir atverta širdimi priimti nepažįstamą brolį, pajusti gerumo ryšį, dalintis ir imti šilumą“. Teatras – tai veikla, kurioje vaikas auga, skleidžiasi, turtėja ir turtina kitus. Vaidyba ugdo estetinius ir dorovinius jausmus, lavina vaiko mąstymą, kalbą, dėmesį, atmintį, vaizduotę.

29-dobiliukasNors ir šaltas, bet gaivus pavasario vėjas vėl pas mus atpūtė teatro dieneles. Teko ieškoti naujų idėjų, išraiškos priemonių, kurti atitinkančią aplinką, jaukią ir malonią vaiko saviraiškai. Nieko nėra gražesnio už kuriantį žmogų. Vaiko kūryba vyksta nuolat: pirmiausia su mieliausiu režisieriumi – mama, vėliau ir kitais likimo vėjų atsiųstais suaugusiaisiais. Kažkas yra pasakęs, kad gyvenimas ir yra teatras. Taigi, net nejausdamas vaikas kuria savo vaidmenis – žavius ir nepakartojamus. Ir taip nuo gimimo. O šalia vaikų priversti nesnūduriuoti ir mes, pedagogai. Tad ir stengiamės savo vaidmenis atlikti atsakingai. Smagios tos teatro dienelės, pavasario vėjo atneštos į mūsų „ Dobiliuką“.
Teatro šventę pradėjo priešmokyklinės grupės jaunieji aktoriai kartu su pedagogėmis Roma Bagdoniene, Aurena Rimošaitiene, Justina Paulauskiene pakviesdami į N. Lapinskienės miuziklą „Vasaros spalvų karalystėje“. Dramos būrelio jaunieji aktoriai kartu su pedagoge Jadvyga Vaitekūniene nukėlė visus į mažosios H. K. Anderseno „Coliukės“ nuotykius ir linksmybes.
Šios šventės tikslas buvo dalintis savo teatrinės raiškos patirtimi vieni su kitais, pajusti vaidybos džiaugsmą. Įstaigos ugdytiniai stebėjo spektakliukus su dideliu susidomėjimu, netrūko džiugių emocijų, o jauniesiems aktoriams buvo galimybė ugdyti pasitikėjimą savimi ir teigiamo savęs vertinimo nuostatas. Šventės pabaigoje jaunieji aktoriai buvo apdovanoti garsiais aplodismentais, saldžiomis dovanėlėmis, padėkomis.
Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Roma Bagdonienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.