Kėdainių rajono savivaldybės taryba patvirtino 2018 metų biudžetą, kurio priėmimui neišdrįso pasipriešinti net didžiausi savivaldybės administracijos kritikai. Nors pastaruosius trejus metus biudžeto pajamos kasmet nuosekliai augo, šiais metais pasiektas visų laikų rekordas – įvairių priemonių vykdymui numatyta skirti 50,5 mln. eurų. Tai yra beveik 8 mln. eurų daugiau nei praėjusiais metais.

Pasak Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, rekordinio 2018 metų biudžeto patvirtinimas – tik visų darbų pradžia, kurių šiais metais visame krašte bus padaryta be galo daug.

Kartu su biudžetu buvo patvirtintas ir 2018–2020 metų strateginis veiklos planas. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad Tarybos nariai praktiškai vienbalsiai pritarė šių metų biudžetui, kurio parengimui buvo skirta be galo daug jėgų. Visų pirma, noriu pasakyti ačiū savivaldybės administracijai ir atskirų skyrių vedėjams bei specialistams už puikiai atliktą darbą. Šių metų biudžetas tikrai puikiai subalansuotas, sudarytas atsižvelgiant į strateginiame plane numatytas programas. Belieka tik džiaugtis, kad šiais metais pavyko padidinti finansavimą daugeliui sričių, o infrastruktūros gerinimo projektai, kurie šiais ir kitais metais bus įgyvendinti, abejingo nepaliks nė vieno kraštiečio“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Naujovė pasiteisino

Pasak S. Grinkevičiaus, pastarasis Tarybos posėdis buvo kiek neįprastas – vienu metu buvo tvirtinamas ir biudžeto projektas, ir 2018–2020 metų Kėdainių rajono strateginis veiklos planas. Šiemet tai daryta pirmąjį kartą.

„Galime pasidžiaugti, kad šis naujas formatas pasiteisino, kai viename Tarybos posėdyje kartu priimami du itin svarbūs sprendimai. Šiuo atveju viskas vyksta operatyviau. Iš karto turime strateginį planą ir galime patikrinti, ar užtenka lėšų įvairių numatytų projektų įgyvendinimui. Turbūt pirmą kartą sulaukėme tiek daug pasiūlymų, kurie buvo beveik visi priimti, kadangi galėjome iš karto pasižiūrėti, kaip atrodo visas biudžetas. Tuo tarpu kai biudžeto projektą ir strateginį planą tvirtindavome skirtinguose Tarybos posėdžiuose, būdavo ganėtinai keblu nuspėti, ar užteks vienam ar kitam projektui lėšų. Mano nuomone, šiais metais nauja tvarka pasiteisino, todėl tokia strategija bus tęsiama ir toliau“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Biudžeto augimą pajus visi

Rajono vadovas taip pat pasidžiaugė, kad šiais metais biudžetas yra gerokai didesnis, todėl jo padidėjimą pajus visi kraštiečiai.

Belieka tik džiaugtis, kad šiais metais pavyko padidinti finansavimą daugeliui sričių, o infrastruktūros gerinimo projektai, kurie šiais ir kitais metais bus įgyvendinti, abejingo nepaliks nė vieno kraštiečio.

Kėdainių rajono meras
Saulius Grinkevičius

„Tačiau labiausiai džiugina faktas, kad pirmą kartą per Kėdainių rajono savivaldybės istoriją jau metų pradžioje yra visiškai užtikrintas darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui visų Kėdainių rajono biudžetinių įstaigų ir seniūnijų darbuotojams“, – teigė S. Grinkevičius, pabrėždamas, kad šiais metais ypač daug dėmesio bus skiriama seniūnijoms ir ten įgyvendinamiems projektams.

„Žinodami, kad ypač atokesnėse rajono vietose dar yra gana nemažai probleminių kelių, jau dabar papildomai skyrėme 100 tūkstančių eurų. Taip pat šiais metais didelio dėmesio sulauks ir viešoji Mikalojaus Daukšos biblioteka bei jos filialai“, – pabrėžė rajono vadovas.

Biudžeto pajamos: 

Gyventojų pajamų mokestis – 23,5 mln. eurų;

Turto mokesčiai – 1 mln. 439 tūkst. eurų;

Prekių ir paslaugų mokesčiai – 1 mln. 60 tūkst. eurų;

Turto pajamos – 370 tūkst. eurų;

Kitos pajamos – 1 mln. 876 tūkst. eurų;

Valstybės dotacijos ir Europos Sąjungos (ES) paramos lėšos – 19 mln. 767 tūkst. eurų.

Biudžeto išlaidos: 

Švietimui ir ugdymui – 8 mln. 716 tūkst. eurų;

Sveikatos apsaugai – 379 tūkst. eurų;

Socialinei apsaugai – 5 mln. 45 tūkst. eurų;

Aplinkos apsaugai – 3 mln. 353,8 tūkst. eurų;

Kūno kultūrai ir sportui – 765,8 tūkst. eurų;

Kultūrai – 3 mln. 342,4 tūkst. eurų;

Kultūros paveldo išsaugojimui ir turizmo skatinimui – 617,2 tūkst. eurų;

Infrastruktūros objektų priežiūrai ir plėtrai – 2 mln. 409 tūkst. eurų;

Žemės ūkio plėtrai ir melioracijai – 40 tūkst. eurų;

Parama verslo plėtrai – 23 tūkst. eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.