Praėjusį savaitgalį tarp pirmąkart žiedus mainiusių jaunavedžių miesto rotušėje sukosi ir solidi brandžių kėdainiečių pora. Lydimi artimųjų Nadežda ir Alfonsas Jonikai atvyko paminėti auksinių vestuvių.

Nadežda ir Alfonsas Jonikai po 50 metų bendro gyvenimo pakartoję vestuvių įžadus pasirašė garbės knygoje.

Nadežda ir Alfonsas Jonikai po 50 metų bendro gyvenimo pakartoję vestuvių įžadus pasirašė garbės knygoje.

50 metų kartu gyvenančios poros turtas didžiulis – septyni vaikai, aštuoniolika anūkų ir du proanūkiai.
Tuoktis – pakeleivinga mašina
Švęsdami auksines vestuves Jonikai puikiai prisiminė, kaip vyko į Šilutę tuoktis būdami jaunuoliai. „Į metrikacijos skyrių nuvažiavome pakeleivinga mašina. Mus surašė, pasakė, kad esame vyras ir žmona, tuo iškilmės ir baigėsi. Grįžę namo jaunavedžiai jokios puotos nešventė, tiesiog ramiai pavakarojo. Tada gyvenome gana sunkiai ir ne linksmybės buvo galvoj. Va, dabar tai atšvęsime už visą gyvenimą“, – šypsodamasi pasakojo N. Jonikienė.
Jonikai atviri – vienas kitą pamilo, vos tik susitiko jų žvilgsniai. Nadežda Alfonsą sužavėjo savo nuoširdumu, gyvybingumu, juoku. O Alfonsas Nadeždos palankumą pelnė darbštumu, mažakalbyste ir subtiliu humoro jausmu.

Svarbiausia – atlaidumas
Pasak vestuvininkų, ilgą bendrą gyvenimą jiems garantavo tai, kad daug dirbdami jie tiesiog neturėjo kada pyktis ir gyventi tuščiomis savo ambicijomis. Anot Jonikų, šeimoje svarbiausia supratimas ir atlaidumas. Alfonsas supratingai pridūrė: „Protingi vyrai visada nusileidžia žmonoms. Ginčuose jie leidžia viršesnei pasijusti antrajai pusei. Gyvenimas pamokė, kad nereikia būti akiplėša, tada viskas klostosi daug paprasčiau.“
„Patyrėme visko: ir šilto, ir šalto. Teko ir skausmo išgyventi, ypač, kai laidojome du vaikus. Bet turėjome ir gražių akimirkų. Kadangi norėjome užgyventi normalų gyvenimą, tai be darbų kolūkyje dar triūsdavome ir savo ūkelyje. Taip susigadinome sveikatą. Gyvenimo pabaigai nutarėme pagyventi lengviau: iš kaimo persikraustėme į miestą ir mėgaujamės miestietiška prabanga“, – pasakojo A. Jonikas.
Vyras prasitarė, kad kartu su žmona mėgsta aplankyti miesto šventes, tačiau dažniausiai išėjęs pasivaikščioti suka į vaistinę, mat abiejų sveikata ne pati geriausia ir vaistus tenka gerti kasdien.

Auksinius vestuvininkus į šventę palydėjo visas būrys artimųjų.

Auksinius vestuvininkus į šventę palydėjo visas būrys artimųjų.

Džiaugiasi būriu atžalų
Į auksines Jonikų vestuves sugužėjo visa didelė šeima: ir vaikai, ir anūkai, ir proanūkiai. „Esame laimingi, kad nesame vieniši. Vaikai ir anūkai užbėga kasdien ir vis teiraujasi, ar viskas mums gerai. Kadangi gyvename apsupti dėmesio, tai ir dienos nėra nuobodžios. Vaikams nuolat kartoju, kad šeimyninis gyvenimas įpareigoja ėjimą vienu keliu. Jokiu būdu negalima blaškytis klystkeliais. Tik suprasdami, atjausdami ir gerbdami vienas kitą sutuoktiniai gyvena darniai ir gražiai. Visiems linkiu kuriant šeimas pagalvoti, ar žmogus nebijo įsipareigojimų ir atsakomybės“, – sakė N. Jonikienė.
Jonikų šeima šįmet kol kas vienintelė iškilmingai atšventusi auksines vestuves miesto rotušėje.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Aldona

    Nuoširdžiai sveikinu p.Jonikų šeimą. Sveikatos, dar daug džiugių akimirkų. Pati dirbu Civilinės metrikacijos skyriuje ir kiekvieną kartą, matydama savo rajono auksinukus (mes taip juos meiliai vadiname), jaudinuosi kartu su jais.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.