Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla praėjusią savaitę surengė tarptautinę konferenciją „Mokymosi visą gyvenimą plėtros partnerystė“.

Lietuviai noriai dalijasi suaugusiųjų švietimo aktualijomis su kolegomis baltarusiais.

Lietuviai noriai dalijasi suaugusiųjų švietimo aktualijomis su kolegomis baltarusiais.

Į renginį atvyko daugelio Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, užsiimančių suaugusiųjų švietimu, atstovai ir šešiolika kolegų iš Baltarusijos.

Maždaug prieš metus buvome susitikę su baltarusiais ir kalbėjome apie mokymosi visą gyvenimą aktualijas. Jie, suprasdami, kad mes esame gerokai toliau pažengę šioje srityje, paprašė pasidalinti žiniomis. Nutarėme, kad geriausia būtų surengti konferenciją ir pasidalinti gerąja patirtimi. Tai yra logiška, juk mes, pradėdami tą veiklą maždaug prieš trylika metų mokėmės iš skandinamų ir vokiečių, tad dabar patys įgiję patirties ją galime perduoti tiems, kam to reikia“, – sakė Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos vadovas Dangiras Kačinskas.

Pasak konferencijos dalyvių, gyvenimas verčia tobulėti ir nesustoti vietoje: neretai tenka mokytis kalbų ar informacinių technologijų naujovių, bendravimo subtilybių, socialinių įgūdžių tobulinimo. Nuolatinis tobulėjimas daro gyvenimo kokybę geresnę, tad nenuostabu, kad pažinę vieną dalyką žmonės siekia kitų atradimų.

Baltarusiai pripažįsta, kad lietuviai suaugusiųjų švietime turi daugiau patirties, tad paprašė pagalbos ją perimant. „Mes pastebėjome, kad didėja poreikis šviečiant suaugusiuosius. Norime juos mokyti kokybiškai. Tad kreipėmės pagalbos į lietuvius kolegas. Jie noriai dalijasi patirtimi, nes žino, kaip tai svarbu“, – sakė Baltarusijos delegacijos atstovas Dmitrijus Karpievičius.

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla partnerystės su baltarusiais atrama pasirinkta neatsitiktinai. Šį įstaiga nuo rugsėjo taps suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centru, turinčiu nemažą darbo patirtį ir puikius specialistus. „Nuo rugsėjo keičiame pavadinimą ir plečiame veiklas. Turėsime keturis skyrius. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo bei atskirus neformaliuosius vaikų ir suaugusiųjų užimtumo skyrius. Esame kraštui reikalingi, nes vien pernai apie 250 asmenų mokėsi suaugusiųjų skyriuje ir siekė pagrindinio bei brandos išsilavinimo atestatų. Jaunimo skyriuje mokėsi apie 90 klausytojų, o neformaliojo užimtumo būrelius ir studijas lankė apie 200 kraštiečių. Tikimės, kad plėsdami veiklas norinčiųjų pas mus ateiti sulauksime dar daugiau“, – įsitikinęs D. Kačinskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.