Tarp šiuo metu Kėdainių profesiniame rengimo centre besimokančių kirpėjos amato – beveik pusė jaunuolių jau turi specialybes. „Kai pirmą kartą rinkausi, kur mokytis, net negalvojau, ko noriu. Dabar žinau. Tad nepabūgau antrąkart sėsti į mokyklinį suolą“, – sakė būsimoji kirpėja Greta.

Išklausiusios teorinių paskaitų merginos pradėjo gražinti viena kitą: „Kol kas esame pačios sau modeliai.“

Išklausiusios teorinių paskaitų merginos pradėjo gražinti viena kitą: „Kol kas esame pačios sau modeliai.“

Drauge su Greta mokosi ir apželdintojos išsilavinimą turinti Dovilė, ir barmenės mokslus baigusi Simona, ir fotografijos žinių bagažą sukaupusi Giedrė.

Daugiau specialybių – daugiau galimybių
Merginos atviros – jos mokosi, nes suprato, ką šiuo metu nori veikti gyvenime. Be to, dvi specialybės suteikia daugiau galimybių.
„Kai baigiau apželdinimo mokslus, tikrai nesėdėjau be darbo. Tačiau jis labiau sezoninis. Gal kam ir atrodo, kad apželdinimas ir kirpimai – labai skirtingi pasauliai, tačiau aš taip nemanau. Abi šios veiklos kūrybiškos, tad panašumų gana daug. Baigusi šiuos mokslus turėsiu daugiau galimybių save realizuoti“, – įsitikinusi Dovilė.
Būsimoji kirpėja Greta neslepia, kad jos turimas barmenės padavėjos išsilavinimas nėra mielas širdžiai. „Baigusi dešimt klasių labai net negalvojau, ką gyvenime noriu veikti. Tada supratau, kad kažkur turiu mokytis ir pasukau į padavėjos kelią, tačiau pasimokiusi supratau, jog tai – ne man. Po mokslų teko gerai pagalvoti – ką veikti. Kadangi man patinka gražintis ir puošti drauges, tai pasidomėjau, ar galėčiau mokytis kirpėjos amato. Paaiškėjo, kad tam kliūčių nėra. Pavasarį mokslus baigsiu ir esu įsitikinusi, kad trečios specialybės bent jau kol kas neieškosiu“, – atviravo Greta.

Problemos dėl praktikos
Be kirpimo ir plaukų priežiūros, merginos mokosi ir kosmetologijos paslapčių. Jas moko kosmetologė Erika Krasilnikienė. Patyrusi specialistė sako, kad didesnė pusė grupės tikrai žino, kad pasirinko teisingą kelią. „Grupėje turime 16 studentų. Maždaug dešimt tvarkingai lanko paskaitas, siekia žinių. Noriai vykdo užduotis. Tarp likusiųjų yra besiblaškančių, tačiau ir jie vis atidžiau žiūri į mokslus. Galiu tik pasidžiaugti, kad Profesiniame rengimo centre sudarytos puikios sąlygos mokytis, tačiau kyla problemų dėl praktikos. Ne visos kirpyklos nori mergaičių praktikančių. Galbūt bijo, kad ateis konkurentės“, – sakė merginas kosmetologijos paslapčių mokanti E. Krasilnikienė.
Pramonės ir paslaugų skyriaus vedėja Audronė Ribokienė pastebėjo, kad kirpėjo specialybė šiuo metu itin populiari. „Susidomėjimas grožiu auga tarsi ant mielių. Seniau turėdavome išskirtinai merginų grupes, o dabar kartu su jomis mokosi ir suvirintojo specialybę jau turintis Linas. Jis sako norįs save išbandyti visai kitoje veikloje“, – sakė A. Ribokienė.
Iš viso Kėdainių profesinio rengimo centre antrųjų specialybių siekia 24 moksleiviai.
Centras jaunimą kviečia mokytis dviejuose savo skyriuose – Pramonės bei paslaugų bei Transporto ir verslo.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.