Kėdainių rajono savivaldybėje pasveikintos Konstitucijos egzamino antrojo etapo dalyvės – Labūnavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinės – Lėja Dovidavičiūtė ir Augustė Ginelevičiūtė, Karina Yliūtė bei Goda Žukaitė. Taip pat ir jų mokytojos  Diana Dovydavičiūtė bei Jurgita Vaitiekūnienė.

Rajono vadovas Saulius Grinkevičius šioms mokinėms ir jų mokytojoms įteikė padėkas ir atminimo dovanas.

S. Grinkevičius pasidžiaugė tokiais jaunųjų Konstitucijos egzamino dalyvių laimėjimais, kurie garsina Kėdainių kraštą ir yra ypač reikšmingi.
„Man labai džiugu, kad Kėdainių kraštą garsina šios šaunios mergaitės. Tokie žmonės – tai mūsų ateitis. Malonu, kad mergaitės kūrybiškai ir savotiškai, per piešinį žvelgia į mūsų Konstituciją. Iš tikrųjų labai svarbu įvertinti nugalėtojas, pamatyti, kaip kita karta suvokia Konstituciją“, – sakė S. Grinkevičius.

Mergaičių mokytoja J. Vaitiekūnienė Konstitucijos egzamine drauge su moksleiviais dalyvauja jau ketvirtą kartą.

„Džiaugiuosi, kad vaikai noriai domisi savo šalimi ir jos valstybingumu. Stengiuosi mokiniams įskiepyti, kad gerai išmanyti Konstituciją, žinoti savo teises ir pareigas – kiekvienam piliečiui yra svarbu. Šis supratimas atsispindi ir mokinių linkėjimuose: Goda linki Konstitucijai kuo ilgiau ir gražiau gyvuoti, o jos klasės draugė A. Ginelevičiūtė ant piešinio parašė ne mažiau širdį virpinantį linkėjimą: „Ąžuolėli Lietuvos, auk, žaliuoki visados!“. Labai svarbu, kad jaunas žmogus didžiuotųsi savo kraštu, suvoktų, kad laisvė yra vertybė“, – teigė pradinių klasių mokytoja.
Šių mergaičių pasiekimais ir mokytojų indėliu į jų ugdymą džiaugėsi ir rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius bei šio skyriaus vyr. specialistas Rytas Tamašauskas.

„Kai sužinojau, kad mano piešinys nugalėjo Konstitucijos egzamine, labai apsidžiaugiau, – prasitarė L. Dovidavičiūtė. – Mane sveikino mama su tėčiu, klasės draugai ir mokytoja. Džiaugiuosi, kad laimėjau, didžiuojuosi, kad pabuvau Prezidentūroje ir iš pačios Prezidentės rankų gavau Lietuvos Respublikos Konstituciją su šalies vadovės parašu. Šią knygą perskaitysiu ir saugosiu visą gyvenimą.“

Kėdinių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.