Sudėtingiausioms ir didžiausioms pasaulyje ralio lenktynėms besirengiantis „Agrorodeo“ komandos ekipažas – Vaidotas Žala ir Saulius Jur­gelėnas – sekmadienio popietę apsilankė Kėdainiuose.

sitiko didelis būrys gerbėjų ir smalsuolių, norėjusių savo akimis išvysti Dakaro automobilį „Toyota Hilux“, kuriuo lietuviai bandys įveikti keturiolikos dienų jėgų ir stiprybės išbandymo maratoną Pietų Amerikoje.

Kėdainiai – paskutinė stotelė

Kėdainiečiai tiesiog lipte aplipo masyvų automobilį, apie kurio technines savybes išsamiai pasakojo abu komandos nariai.

Beje, kėdainiečiai paskutinieji turėjo galimybę pasėdėti Dakaro automobilyje „Toyota Hilux“, prieš jam išvykstant į maratoną Peru. Jau pirmadienį automobilis ir 5 tonas sverianti komandos technika ir manta, gabenama sunkvežimiu „Scania“, pajudėjo į Prancūziją. Iš ten automobilis bus pakrautas kelionei į Pietų Ameriką, kurią turėtų pasiekti gruodžio pabaigoje.
Savaitgalį Dakaro raliui besiruošiantys lietuviai apsilankė Joniškyje, Biržuose, Kretingoje, Raseiniuose, o turą užbaigė Kėdainiuose. „Mažieji miestai mus labai gražiai ir gausiai priima. Šis turas po Lietuvą suteikė įkvėpimo. Pajutome gerbėjų palaikymą, tai pats geriausias motyvacijos užtaisas lenktynėms“, – sakė V. Žala.

„Išsivežame mūsų gerbėjų šypsenas ir nuoširdžius palinkėjimus mūsų ekipažui“, – lenktynininkui pritarė komandos šturmanas S. Jurgelėnas.

Kėdainiečiai tiesiog lipte aplipo masyvų automobilį, apie kurio technines savybes išsamiai pasakojo abu komandos nariai. Nepaisant lietaus ir vėjo, prie nuoširdžiai bendraujančių ir besišypsančių V. Žalos ir S. Jurgelėno nusidriekė norinčių kartu nusifotografuoti vaikų ir suaugusiųjų eilė.

Svarbiausia – ryžtas

Dakaro ralis prasidės 2018 metų sausio 6 dieną Peru sostinėje Limoje, o baigsis sausio 20 dieną Kordoboje, Argentinoje. „Agrorodeo“ komandos nariai teigė, kad po intensyvaus pasiruošimo raliui likusį mėnesį tiesiog ilsėsis ir kaups jėgas.

„Kiekvienais metais Dakaro lenktynės man yra tam tikras iššūkis. Atrodo, grįžti pervargęs, „prasikeiki“, kad daugiau niekada nevažiuosi, bet praeina pusmetis ir vėl ima kirbėti ta mintis. Dakaras – kaip liga“, – šypsojosi V. Žala.

Pasak lenktynininko, privaloma savybė šiame išbandymų maratone – užsispyrimas: „Dakare atsijoja, kas turi daugiau ryžto, o kas mažiau. Saulius šiuo atžvilgiu labai užsispyręs, jis ir mums gerai „įkrečia“, kai atrodo, kad jau nebeturi jėgų.“

Jėgų ir psichologinės ištvermės reikalauja karštis, ilgos važiavimo valandos, daug kilometrų, gedimai, kartais – bemiegės naktys. „Ne kartą teko grįžti ryte, pailsėti valandą ir važiuoti toliau. Tokiu ritmu nėra lengva važiuoti, ir Dakarui tuomet tenka atiduoti daug jėgų“, – pasakojo V. Žala.

Ant automobilio – Šaulių sąjungos herbas

Lenktynininko nuomone, turbūt ta didžiulė aplinkos ir sąlygų įvairovė, ralio sudėtingumas ir daro jį patrauklų tiek dalyviams, tiek žiūrovams.

„Tai – kaip nuotykių kupinas iššūkis. Gali pradėti važiuoti kepinant 45 laipsnių karščiui dykumoje, brūzgynuose, o kitą ar tą pačią dieną pakilti į 5 kilometrų aukštį, kur naktį – šalta, nulinė temperatūra Dakaras reikalauja didelių adaptacijos įgūdžių“, – sakė lenktynininkas.

Beje, šiame didžiausiame pasaulyje ralyje kiekviena komanda stengiasi reprezentuoti savo šalį, tad ne išimtis – ir lietuviai. „Toyota Hilux“ puošia ne tik Trispalvės ir Lietuvos valstybingumo 100-mečio motyvai, bet ir Šaulių sąjungos herbas. „Mano šeimyna, tėvelis ir teta, įtraukė mane į šaulių veiklą, tad Dakare „nešime“ ir Šaulių sąjungos vėliavą“, – šypsojosi lenktynininkas V. Žala.
Susitikimą su Dakaro komanda suorganizavo pagrindinė ekipažo rėmėja, pasaulinėje rinkoje prekiaujanti bendrovė „Agrorodeo“. „Mūsų verslas yra jaudinanti, iššūkių kupina kelionė tarp Vakarų Europos ir Azijos. Mums tai – nesibaigiantis Dakaras. Dalijamės savo ambicijomis, inovacijomis, ryžtu ir komandine dvasia su „Agrorodeo“ Dakaro komandos ekipažu“, – sakė viena turo iniciatorių, „Agrorodeo“ įmonės generalinio direktoriaus pavaduotoja Dalia Lapinskienė.

Panašios naujienos