„Gilė“ – taip vadinasi Krakių atviroji jaunimo erdvė, į kurią renkasi Krakių apylinkių jaunimas. Ir maži vaikai, ir vyresni paaugliai čia kasdien randa įdomių ir prasmingų veiklų, pramogauja ir, žinoma, daro namų darbus. „Kai kuriems vaikams ši erdvė tapusi antraisiais namais“, – tikino Krakių kultūros centro renginių organizatorė bei „Gilės“ atsiradimo iniciatorė Daiva Dubinkienė. 

Matas ir Kornelija didžiuojasi: „Mes – būsimieji pirmokėliai!“

Matas ir Kornelija didžiuojasi: „Mes – būsimieji pirmokėliai!“

Priešpaskutinę vasaros savaitę šiose patalpose buvo juntamas kiek kitoks šurmulys – penkias dienas čia vyko Krakių jaunimo dieninė stovykla „Tu gali rinktis…“ Pramogavo ir būsimieji pirmokėliai – jie visą savaitę statė spektakliuką, kurį parodė artimiesiems bei draugams.

Pirmokėliai statė spektakliuką
„Pirmokai rinkosi trims-keturioms valandoms ir repetavo spektakliuką „Stebuklinga staltiesėlė“. Su jais užsiėmė puiki režisierė Erika Usevičiūtė. Mūsų taip vadinamoji „Vaikų teatro laboratorija“ vyko jau šeštąjį kartą. Šįmet į stovyklėlę susirinko 15 būsimųjų pirmokėlių, apskritai šiais metais į mokyklą pradės eiti 23 vaikai. Visi stovykloje dalyvavę vaikai yra labai guvūs ir šaunūs, su jais dirbti buvo labai smagu“, – pasakojo D. Dubinkienė.
Spektaklis „Stebuklinga staltiesėlė“ buvo parodytas šventėje „Gėlėtos vasaros pabaigtuvės“, kurioje buvo pristatyta ir jaunimo stovyklos „Tu gali rinktis…“ veikla.

Kompiuteriniai žaidimai, biliardas, stalo futbolas... šios ir dar daugiau pramogų prieinamos jauniesiems krakiškiams, besilankantiems atvirojoje jaunimo erdvėje „Gilė“.

Kompiuteriniai žaidimai, biliardas, stalo futbolas… šios ir dar daugiau pramogų prieinamos jauniesiems krakiškiams, besilankantiems atvirojoje jaunimo erdvėje „Gilė“.

Įdomios ir turiningos veiklos
„Tokia stovykla buvo organizuojama pirmąjį kartą. Projektą finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o lėšos buvo gautos per mūsų atvirąją jaunimo erdvę „Gilė“. Vaikai ne tik dalyvavo įdomiose veiklose, bet ir turėjo galimybę papietauti“, – sakė pašnekovė. Ji pridūrė besidžiaugianti, kad į stovyklą pavyko pritraukti išties nemažai jaunimo: „Tikriausiai dėl to, kad rugpjūčio pabaiga, vaikai jau pasiilgę vienas kito, pasiilgę veiklos“.
Penkios dienos Krakių miestelio bei apylinkių vaikams buvo labai įdomios, turiningos ir nė kiek neprailgo. „Pavyzdžiui, ketvirtadienį visi išsiskirstėme net pusę dešimtos vakaro“, – šypsojosi D. Dubinkienė.

Trečiąją sportui skirtą stovyklos dieną jaunuoliai varžėsi įvairiose rungtyse – biliardo, smiginio, šaškių, kroketo, frisbio ir...tūbos pūtimo! (Krakių kultūros centro nuotr.).

Trečiąją sportui skirtą stovyklos dieną jaunuoliai varžėsi įvairiose rungtyse – biliardo, smiginio, šaškių, kroketo, frisbio ir…tūbos pūtimo! (Krakių kultūros centro nuotr.).

Talkino ir savanoriai
O veiklų ir susitikimų būta pačių įvairiausių – pirmąją dieną vyko seminaras „Komandinio darbo organizavimas“, kurį vedė lektorius Henrikas Vaicekauskas. Antroji diena buvo sportiška – tądien vyko įvairios sportinės veiklos. Trečioji diena taip pat buvo labai aktyvi – vaikai mokėsi Zumbos šokių, žaidė interaktyvius žaidimus, vėliau vyko filmų peržiūros. Ketvirtadienis buvo vienas rimčiausių – stovyklos dalyviai susitiko su Kėdainių policijos pareigūnais, kurie vaikams pasakojo apie saugų eismą. Po paskaitos vyko kulinarinis užsiėmimas. Na, o penktadienį viską vainikavo šventė „Gėlėtos vasaros pabaigtuvės“.
Stovyklos vadovams talkino puikūs ir patikimi savanoriai: 10 jaunuolių, pasipuošę savanorių marškinėliais, atliko daug pagalbinio darbo. „Labai skatiname savanorystę, džiaugiamės kiekvienu jų“, – šypsojosi D. Dubinkienė.

Ne tik pramogavo, bet ir naujų žinių gavo
Puikia stovykla džiaugėsi ir mažieji krakiškiai. „Ši savaitė buvo labai įdomi, mielai pakartočiau ją dar kartą. Čia susiradau ne tik naujų draugų, bet ir išmokau daug naujų dalykų, kurių prireiks mokykloje“, – tikino stovyklos dalyvė Monika.
Apie stovyklą linksmai čiauškėjo būsimieji pirmokėliai Matas ir Kornelija.
„Čia daug išmokome – ne tik dainuoti, bet ir vaidinti. Dar gavome ir šiuos ženkliukus, kad būsime pirmokai. Smagu, patinka šokti, dainuoti tokiose stovyklose. Ir draugų radom. Į šį centrą dažnai ateiname, nes čia labai smagu“, – šypsojosi mažieji.

Aktyvusis trečiadienis – merginos smagiai šoko zumbą su trenere Jurgita Sakalauskiene. (Krakių kultūros centro nuotr.).

Aktyvusis trečiadienis – merginos smagiai šoko zumbą su trenere Jurgita Sakalauskiene. (Krakių kultūros centro nuotr.).

Atvira visiems vaikams
Krakėse jaunimas visada aktyvus ir gyvas – tuo įsitikinusi D. Dubinkienė. Ir čia pat priduria, kad atvirojoje jaunimo erdvėje „Gilė“ nuolat šurmuliuoja vietinis jaunimas.
„Juolab kad mes vaikams turime ką pasiūlyti: pagal įvairius projektus yra nupirkti stalo futbolas, biliardo stalas, vaikai gali pažaisti „X-box“ kompiuteriniais žaidimais. Turime įsigiję ir krosnelę, kurioje kepame skanėstus. Laisvalaikio paįvairinimui yra organizuojamos sportinės žaidynės – yra įdarbintas kūno kultūros mokytojas Romas Varnas, kuris ne vienerius metus gimnazijoje yra išrinktas geriausiu mokytoju. Jis vaikus traukia kaip magnetas, tad visi noriai renkasi pasportuoti“, – pasakojo D. Dubinkienė. Čia organizuojamos ir vadinamosios baltosios naktys, kuomet vaikai į kultūros centrą susirenka ilgiau pavakaroti bei pernakvoti.
„Mūsų jaunimo erdvės esmė yra dvejopa – viena, kad vaikai, atėję po mokyklos ir laukdami šokio, folkloro repeticijų, galėtų čia praleisti laiką, atsigerti arbatos, pavalgyti. Erdvė skirta ir kitiems miestelio vaikams, kuriems namuose atsibosta – jie čia gali įdomiai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Atviroji erdvė kai kuriems jų tapo antraisiais namais“, – pasakojo D. Dubinkienė.

Atvira jaunimo erdvė „Gilė“:
įsikūrė 2013 metais;
veikia Krakių kultūros centre;
tikslas – suteikti prasmingos veiklos jaunimui ir užtikrinti saugaus laisvalaikio galimybes savirealizacijos erdvės nerandantiems žmonėms, palengvinti jų integraciją į gyvenamąją aplinką ir visuomenę;
veikia darbo dienomis 14–19 val. ir šeštadieniais 12–15 val.

6

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.