Ar pastebite tendenciją, kad kiekviena rimtesnė iniciatyva pastaraisiais metais Lietuvoje dažniausiai virsta visiška sumaištimi ir farsu? Kiek anksčiau taip atsitiko su atominės elektrinės, skalūnų dujų projektais, dabar – su pensijų kompensavimu.

Vis didesnė dalis pensininkų supranta tapę priedanga politikų kėslams.

Vis didesnė dalis pensininkų supranta tapę priedanga politikų kėslams.

Šiuo metu daugiausia kalbų apie pensijas – įvairiausios žinios kasdien skamba ir per radiją, ir iš televizorių, mirguliuoja jomis spauda, internetiniai portalai.
Išgirdus ar paskaičius kokį nors vieną pranešimą, nejučia galima net pasidžiaugti: ,,Kaip visi rūpinasi pensininkais!“
Tačiau į tas atskiras kalbeles pažvelgus kaip į visumą, nežinai, ar juoktis, ar verkti.

Siūlymų – virtinė
Seimo ir Vyriausybės nariai pensijų kompensavimui reikalingas lėšas pataria rinkti, pabranginus elektrą (siūlė Darbo partijos autoritetas Viktoras Uspaskichas), apmokestinus automobilius, alkoholį (protegavo finansų ministras Rimantas Šadžius) arba „nesveiką maistą“ (tam pritarė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis).
Susidaro įspūdis, kad politikai tarsi lenktyniauja, kas, ką ir kuo įspūdingiau pasiūlys.
Ar tuose siūlymuose daug logikos? Į šį klausimą galimi du atsakymo variantai. Ir abu, deja, neguodžiantys: arba šnekoriai patys nesupranta, ką kalba, arba ieško kvailių tarp mūsų.

Atsiskleidžia įtartini dalykai
Pagalvojus daugiau, visgi kyla įtarimų, kad išrinktieji tarp mūsų ieško kvailių.
Juk alkoholį ar automobilius ketinama branginti visam laikui, o ne tol, kol bus kompensuoti pensijų praradimai. Kodėl?
Politikai tikina, esą taip kovojama su besaikiu girtavimu. Tačiau labiausiai branginti kažkodėl ketinama silpnuosius alkoholinius gėrimus – alų ir vyną. O kaip su degtinėle? Ar ją vartojantiesiems mažesnė grėsmė žlugti?
Automobilius taip pat ketinama branginti visam laikui. Vadinasi, pensininkai – tik laikina ir pastarojo kėslo priedanga.
Itin pikantiškai skamba kalbos apie „nesveiko maisto“ apmokestinimą. Juk iki šiol buvo tvirtinama, kad ,,nesveiko maisto“ prekyboje išvis būti negali.
Ar „nesveiką maistą“ apmokestinus, jis taptų sveiku? O gal taip siekiama, kad už prarastas pensijas kompensacijas gavę senjorai jas išleistų savo sveikatos gadinimui?
Be to, kiekviename šių siūlymų slypi kone neslepiama klasta: viena ranka tarsi ir kompensuojamos prarastos pensijos, o kita – tie pinigai atimami.

Gal įteisinti prostituciją?
Kvailysčių virtinėje ne taip jau keistai atrodo dar vienas nuskambėjęs siūlymas – pensijų kompensavimui reikalingas lėšas rinkti įteisinus ir apmokestinus prostituciją.
Tokiame fone nereikėtų stebėtis per LRT radiją išgirstu vienos moterėlės komentaru, kurio esmė maždaug tokia: ,,Pasiuskit Jūs su tuo pensijų kompensavimu. Man jau viskas įgriso. Išgyvenau iki šiol, išsiversiu ir toliau.“

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Janina

    Teisybė parašyta. Valdžia pati užveda kalbas, kad pensijų sumažinimas turi būti kompensuotas, o po to pati kiršina žmones. Vis dažniau pagalvoju, jog labiausiai ir siekiama kiršinti visomenę, visa kita – tik priedanga.

    Atsakyti
  2. Virginija

    Manau, jog toks visuomenės kiršinimas skatinamas sąmoningai: iš pradžių kas nors be atsakomybės žadama, tada karštligiškai imama ieškoti išeities, kyls sumaištis, o tada jau galima ir apsireikšti gellbėtojams, tokiems kaip Loreta.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.