Mielas bendraamži! Dar nesuplanavai, kur ir kaip turiningai praleisti vasaros atostogas? Visada svajojai apie ilgus vakarus su gitara prie laužo linksmoje draugų kompanijoje? Galbūt domiesi geografija ir norėtum patyrinėti Lietuvos kraštovaizdį, specialistų padedamas geriau pažinti jos augaliją ir gyvūniją? Mėgsti leisti laiką gamtoje, esi ištvermingas ir trokšti patirti nuotykių? Jei skaitydamas šiuos klausimus nejučia linksėjai galva, Jaunųjų geografų mokykla – kaip tik tau!

geografai_1JGM, arba Jaunųjų geografų mokykla – neakivaizdinė mokymosi įstaiga, kurioje savo žinias geografijos moksle gali gilinti visi 14-18 metų moksleiviai. Ši unikali Lietuvoje organizacija įkurta dar 1986 m. ir jau 25 metus sėkmingai skatina jaunimą domėtis savo gimtuoju kraštu, supažindina ir padeda tyrinėti įdomiausius ir svarbiausius Lietuvos gamtinio paveldo objektus. Mokyklos nariai susitinka keturis kartus per metus: žiemos, pavasario, vasaros bei rudens sesijų metu. Jauniesiems geografams talkina bei savo žiniomis dalijasi dėstytojai, mokytojai ekspertai iš įvairių Lietuvos mokyklų, taip pat buvę JGM nariai, studentai.

geografai_2Paskutinė organizacijos sesija, kurioje dalyvavau ir aš, nuo šios vasaros jau antrojo kurso moksleivė, vyko balandžio 14-16 dienomis Anykščiuose. Pavasario sesijos metu mes, jaunieji geografai, tyrinėjome vieno gražiausių ir įdomiausių Aukštaitijos miesto apylinkes. Aplankėme ir Laimės žiburį, ir Puntuko akmenį, grožėjomės miesto panorama iš aukščiausios Lietuvos – Šv. apaštalo evangelisto Mato – bažnyčios bokšte esančios apžvalgos aikštelės. Be šių kultūrinių vietos įžymybių taip pat kartu su archeologijos specialistai tyrinėjome Mikierių atodangą, ragavome gaivaus vandens iš Kavarsko miestelio ir Raudojo šaltinių, kurių vanduo, pasak vietinių gyventojų, turi stebuklingų gydomųjų savybių. Tačiau, ko gero, daugiausiai įspūdžių paliko apsilankymas šalia Anykščių esančiame dideliame kvarcinio smėlio karjere bei AB „Anykščių kvarcas“ – vienintelėje Lietuvoje kvarcinio smėlio perdirbimo įmonėje. Trečiąją sesijos dieną skyrėme pramogoms: įveikę orientacinių varžybų maršrutą, atsipalaidavome vasaros rogutėmis leisdamiesi nuo Kalitos kalno.

Dar, regis, visai nesenai pasibaigusi pavasario sesija vis dėlto nublanksta prieš jau netrukus, birželio 25 – liepos 5 dienomis, vyksiančią vasaros sesiją, kurios metu JGM nariai susitiks Biržų rajone. Vasarinė jaunųjų geografų stovykla yra pati ilgiausia, ekstremaliausia ir, žinoma, pati įsimintiniausia. Organizacijos nariai ne tik varžysis tarpusavyje orientacinių, turizmo technikos varžybų metu, bet ir turės vienytis virdami gardžias turistines košes prie bendro laužo, įgyvendindami ar stengdamiesi išgyventi pirmakursių krikštą. Taigi, jei ir tu, brangus skaitytojau, esi neabejingas tave supančiai aplinkai, prisijunk prie šauniausios geografų draugijos Lietuvoje! (registracija JGM http://www.jgm.lt/)

Agnė Mickutė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.