Didžiausiose Kėdainių rajono kapinėse, įsikūrusiose Kauno gatvėje, nuo šiol artimųjų palaikus bus galima lankyti ir kolumbariume. Praėjusią savaitę oficialiai atidaryta amžinajam poilsiui skirta vieta, tikimasi, bus patraukli ir kraštiečiams, ir dažnai artimųjų kapų negalintiems prižiūrėti emigrantams. 

Kėdainiuose, Kauno gatvės kapinėse, jau veikia pirmasis rajone kolumbariumas.

Kėdainiuose, Kauno gatvės kapinėse, jau veikia pirmasis rajone kolumbariumas.

Nuo seno lietuviai buvo įpratę artimuosius laidoti kapuose, vėliau – puoselėti ir tvarkyti kapus, nuolat juos prižiūrėti. Tačiau greitėjantis gyvenimo tempas, išaugusi emigracija palietė ir šią subtilią sferą. Palaipsniui besikeičiantys laidojimo įpročiai turės ir praktinės naudos. Viena kapavietė užima apie 10 kv. metrų, tad jau įrengtos 72 kriptos sutaupytų 720 kv. metrų kapinių teritorijos ploto.

Skirs pusantro milijono litų
„Kolumbariumą rengti pasiryžome atsižvelgdami į tuos, kurie neturi galimybių dažnai važinėti prižiūrėti artimųjų kapų. Be to, vis labiau aktualesnė tampa ir kapinių teritorijos stoka“, – kalbėjo Valdas Končius. Jo vadovaujama mažoji bendrija „Kėdainių akmenukas“ savo lėšomis per 10 metų įsipareigojo čia įrengti kolumbariumų parką, kuriame būtų 1032 kriptos. Kiekvienoje kriptoje būtų saugomos 4 urnos – tarsi šeimos kapas. Skaičiuojama, kad MB „Kėdainių akmenukas“ šioms statyboms iš viso skirs apie 1,5 mln. savų lėšų.
„Projektuodami norėjome, kad tai būtų saikingas, nebrangus ne visai tradicinis statinys. Manome, kad pasiekėme optimalų variantą“, – sakė Vytautas Kundrotas, Kėdainių rajono savivaldybės architektas. Savivaldybė artimiausiu metu įsipareigojo savo lėšomis sutvarkyti šalimais esančią kapinių tvorą, automobilių stovėjimo aikštelę.

Jau sulaukta pirmosios urnos
Tik prasidėję statybos darbai vyksta sparčiai – įrengti trys kolumbariumų blokai, kuriuose esančiomis 72 kriptomis jau galima naudotis. Aplink sutvarkyta aplinka, pastatyti suoleliai, pasodinti gėlynai.
„Jei leis orai, iki Naujųjų metų planuojame pastatyti pirmajame statybos etape numatytas visas 216 kriptų“, – sakė V. Končius. Jis pabrėžė, kad žmonės, atėję aplankyti artimųjų, kaip ir prie įprasto kapo, taip ir prie kriptų, turės galimybę uždegti žvakutę, pamerkti gėlių.
Vos prieš kelias dienas jau sulaukta ir pirmosios urnos.
Mažoji bendrija „Kėdainių akmenukas“ įsipareigojo kolumbariumą ir prižiūrėti. Vienkartinis mokestis už kriptoje saugomus palaikus siekia beveik 2 tūkst. litų, kasmet už kriptos priežiūrą teks mokėti dar po kiek daugiau nei 300 litų.
Kolumbariumo parką visą parą stebės sumontuotos vaizdo kameros.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.