Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ – gražus bendruomeniškumo pavyzdys. Net 114 porų kojinaičių, kurias numezgė ir padabino mamos bei močiutės, sausio mėnesį pasiekė Kėdainių krašto naujagimius, mažuosius ligoniukus ir socialiai jautrių šeimų vaikus.

Šią gerumo akciją įstaigos bendruomenė skyrė atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui. Taip jau sutapo, kad ir šiltų kojinių lopšelį-darželį lankančių vaikučių mamos ir močiutės šią žiemą primezgė kiek daugiau nei šimtą. Mažų ir didesnių, vienspalvių ir margų, gražiausiais raštais išmargintų. Net stebino mamų išradingumas – pasirodo, megzti moka ne tik močiutės. O tos, kurios megzti nemokėjo ar laiko neturėjo, išradingai išpuošė pirktines kojines savo rankomis. Dabino bumbulais, blizgiais, ryškiaspalviais siūlais, nes iš pradžių rankų darbo kojinėmis buvo sumanyta papuošti įstaigos Kalėdų eglutę. Ji tikrai atrodė nuostabiai. Stengiamės tokiomis iniciatyvomis į lopšelio-darželio gyvenimą įtraukti visą bendruomenę, ne tik vaikučius ir darbuotojus.

O vėliau, šventėms pasibaigus, kilo mintis kojinaites padovanoti ir taip dar labiau įprasminti darželio bendruomenės pastangas. Tad pirmiausia išrinkome pačias mažiausias, vilnones kojinaites ir padovanojome jas Kėdainių ligoninės Akušerijos skyriaus naujagimiams. Tokiomis dovanomis džiaugėsi ir ką tik gimusių dviejų mažylių mamos, ir skyriaus personalas.
Kitas kojinaites nunešėme į ligoninės Vaikų ligų skyrių. Aplankėme ten besigydančius vaikučius, padovanojime kojinaičių ir palinkėjome kuo greičiau pasveikti. Toliau kelias vedė į Kėdainių rajono moterų krizių centrą, kurio vadovė Rita Stakniūnienė apsidžiaugė krepšeliais dovanų ir pažadėjo išdalinti jas mamoms, auginančioms vaikučius. Visai šalia aplankėme ir Pagalbos šeimai centrą bei jo vadovę Sandrą Sagatienę – palikome didesnio dydžio kojinaičių paūgėjusiems vaikams.

Tad tokia mūsų dovana krašto vaikams, pasitinkantiems atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį. Dalintis gerumu, nuoširdumu ir meile – tai geriausia, ką galime padovanoti vieni kitiems tokia prasminga proga.

Rasa Kvederienė, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ socialinė pedagogė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.