Rugpjūčio 22 – 24 dienomis užburiančios augalijos Skirderiškio parke (Krakių sen.) vyksta septynioliktasis festivalis „Mėnuo Juodaragis“.

Bendrovės „Daumantai LT“ technikos direktorius Romanas Seliava (centre) festivalio rengėjams pasakojo apie įmonės įkūrimą ir vystymąsi.

Bendrovės „Daumantai LT“ technikos direktorius Romanas Seliava (centre) festivalio rengėjams pasakojo apie įmonės įkūrimą ir vystymąsi.

Jo organizatoriai dėkingi kėdainiečiui Tadui Kavoliūnui už parodytą unikalią vietovę, kuri užbūrė akimirksniu ir nepaliko abejonių – „Mėnuo Juodaragis“ keliasi į Skinderiškį!

Kviečia į užburiantį sapnų pasaulį

Šįkart festivalio rengėjai siūlo glaustąją renginio versiją. „Glaustesnį festivalį organizuojame kas ketverius metus. Tiesiog norime pajusti didesnę bendrystę, artumą ir paprastumą. Septynioliktojo festivalio tema „Miegas ir sapnai“.

Šįkart žengiame į neišmatuojamą ir paslaptingą teritoriją už miego uždangos – į sapnų pasaulį. Skirtingai nei daugelis festivalių, skelbiančių progas triukšmingai pasiausti, „Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje kviečia nugrimzti į gilią užburiančią ramybę.

Sapnuosime atmerktomis akimis, žaisime paslapčių archetipais, keliausime vidiniu kosmosu su lemtingais, pranašingais sapnais ir būdravimais, mokslo žiniomis ir mitiniais simboliais. Konstruosime sapnų mašinas, žvejosime aiškiaregystes ir spęsime sapnų gaudykles. Per savo tikroves, nemigas, košmarus ir šviesius vasarvydžius, lydimi protėvių paliktų ženklų ir apeiginių ritmų, susitiksime kitoje erdvėje – nusiėmę kasdienes kaukes grįšime namo tokie, kokie esame“, – netradicinį daugelio lauktą renginį pristatė viena jo organizatorių Gintarė Kašelionytė.

Įmonės svečiai susidomėję stebėjo, kaip gaminami pagardai.

Įmonės svečiai susidomėję stebėjo, kaip gaminami pagardai.

Septynioliktojo „Juodaragio“ programa taip pat prisilies prie senosios astronomijos ir etnobotanikos. Sapnų pasaulio atmosferą kurs ir neįprastai nuostabūs Skinderiškio parko augalai. Tuo tarpu dvejose scenose skambės įvairiausi originalios muzikos pavidalai – nuo postfolkloro ir roko, iki ambient ir akustinių transcendencijų. Ir ta magija, žinoma, nebus vien rami.

Festivalio rengėjai džiaugiasi, kad jų renginys turi nemažą būrį pasekėjų. Pernai Zarasuose festivalį aplankė apie 5000 lankytojų. Šįkart per 35 dienas parduoti visi pusantro tūkstančio bilietų.

Graži draugystė su kėdainiečiais

„Esame laukiami, mylimi ir mėgiami. Džiugu, jog kėdainiečiai mus svetingai sutiko ir padėjo pasirengti didžiajai šventei. Esame dėkingi visiems už paramą ir palaikymą. Ypač didelį ačiū tariame pagardų gamintojams bendrovei „Daumantai LT“, kurie supranta mūsų siekius ir renginiui skyrė paramos“, – sakė G. Kašelionytė.

Festivalio rengėjams gerą įspūdį paliko šiuolaikiška ir kompaktiška gamykla.

Festivalio rengėjams gerą įspūdį paliko šiuolaikiška ir kompaktiška gamykla.

Festivalio organizatoriai renginio išvakarėse aplankė savo naujuosius bičiulius ir susipažino su įmonės veikla bei gaminama produkcija. „Truputį gėda, kad nepažįstame Kėdainių ir važiuodami pas pagardų gamintojus pasiklydome. Tačiau gerą pusvalandį pavyko rasti teisingą kelią į bendrovę „Daumantai Lt“. Man šis prekinis ženklas yra gerai žinomas. Tikrai valgau ir kėdainiečių pagamintus majonezus, ir pomidorų padažus. Buvo labai smalsu išvysti, kaip pagardaii gimsta. Pamatėme kompaktišką, švarią ir šiuolaikišką gamyklą. Malonu turėti tokių bičiulių, kurie sėkmingai dirbdami savo rezultatų vaisiais dalijasi su kitais“, – po pažinties su gamintojais teigė viena festivalio rengėjų.

UAB „Daumantai LT“ remia daugybę įvairių projektų. Šis kolektyvas buvo vienas pagrindinių praėjusį savaitgalį Kėdainius išjudinusių festivalio „Broma Jazz“ rėmėjų. Ši socialiai atsakinga bendrovė kasmet paramos ir labdaros vietos bendruomenei skiria per 500 tūkstančių litų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.