Kėdainių rajono savivaldybės antro aukšto fojė atidaryta paroda „Misija Sibiras – 2017“, kurioje užfiksuoti ekspedicijos iš lietuvių tremties vietų Sibire vaizdai. Parodą pristatė ir apie fotografijas kalbėjo ekspedicijos dalyvė, kėdainietė Emilė Jasulevičiūtė.

„Misija Sibiras 2017“ dalyvę Emilę Jasulevičiūtę (viduryje) parodos metu pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, direktoriaus pavaduotojai – Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis bei vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Audronė Stadalnykienė.

2017 m. ekspedicija lankėsi Irkutsko srities Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose, kur tvarkė kapines, nužygiavo daugiau nei 100 kilometrų pėsčiomis, pastatė devynis lietuviškus kryžius bei susitiko su lietuviais ar jų palikuonimis, tebegyvenančiais Sibire. Šešiolikos žmonių komanda į ekspediciją tradiciškai išvyko 2017 m. liepos 17-ąją ir per 2 savaites Sibire stengėsi nuveikti kuo daugiau.

Rajono vadovas S. Grinkevičius pasidžiaugė ekspedicijos „Misija Sibiras – 2017“ dalyviais, kurie nuveikė reikšmingus darbus, susitiko su Sibire gyvenančiais lietuviais ar jų palikuonimis.

„Labai džiaugiuosi, kad fotografijų paroda „Misija Sibiras – 2017“ atkeliavo į Kėdainius. Taip pat reikšminga, kad ekspedicijoje dalyvavo jauna kėdainietė Emilė Jasulevičiūtė, prisidėjusi prie nuveiktų darbų. Manau, kad kiek­vienam svarbu pamatyti Sibirą, tas vietas ir kapinės, kurios reikalauja priežiūros. Svarbiausia, kad jauni žmonės supranta, ką turėjo iškęsti mūsų seneliai ir proseneliai, kurie patyrė masinius trėmimus į Sibirą“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Ekspedicijos dalyvė E. Jasulevičiūtė patikino, kad kelionė į Sibirą suteikė neįkainojamas patirtis.

„Man ekspedicija buvo įspūdinga tiek emociškai, tiek fiziškai. Galiu drąsiai sakyti, kad kelionė į Sibirą buvo kaip dovana. Daug sužinojau apie Lietuvos istoriją, Sibire gyvenusius ir tebegyvenančius lietuvius. Džiugu, kad galėjome prisidėti prie Lietuvos istorijos išsaugojimo, atnaujinant lietuvių antkapius. Jauni žmonės įsitikino, kokia turtinga lietuvių istorija, kuria didžiuojasi Sibire gyvenantys žmonės“, – kalbėjo E. Jasulevičiūtė.

Mergina patikino, kad sudėtingiausia buvo ištverti fiziškai – keliauti pėsčiomis ir gyventi sudėtingomis sąlygomis. Bet viltis, kad ekspedicijos dalyvio darbas bus įvertintas, suteikė jėgų. O sutikti žmonės ir jų pasakojimai – prisimenami iki šiol.

Parodą pristačiusi vyr. specia­listė A. Stadalnykienė sakė, kad ekspedicija „Misija Sibiras“ svarbi ir reikšminga kiekvienam lietuviui.

„Manau, kad paroda „Misija Sibiras – 2017“ – puikus būdas švęsti artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, priverčiantį atsigręžti į mūsų turtingą istoriją. Galima didžiuotis jaunimu, kuris kasmet drąsiai vyksta į ekspedicijas Sibire ir dirba neatlygintiną darbą, tvarko kapus, susitinka su lietuviais ir vietiniais“, – pažymėjo A. Stadalnykienė.

Ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvė, kėdainietė E. Jasulevičiūtė padrąsino norinčius prisijungti prie ekspedicijos ir prisidėti prie Lietuvos istorijos išsaugojimo.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.