Tai, kiek autobusiukas buvo reikalingas ir lauktas Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos narių, parodė jo sutiktuvės. Nė vienas dovanotas autobusiukas į draugijos kiemą neįvažiavo perkirpus simbolinę šventinę juostelę, o paraplegikai būtent taip sutiko per projektą gautą važiuojančią ir vežančią dovaną. 

Kad autobusiukas įvažiuotų į jam skirtą kiemą, Jūratė Blinstrubaitė (dešinėje) ir Alma Margevičienė perkirpo šventinę juostelę.

Kad autobusiukas įvažiuotų į jam skirtą kiemą, Jūratė Blinstrubaitė (dešinėje) ir Alma Margevičienė perkirpo šventinę juostelę.

Rajono paraplegikų asociacijos pirmininkė Alma Margevičienė labai džiaugėsi naujuoju autobusiuku. „Šis gražutėlis „Ford Transit Custom“ tarnaus ne tik mums, bet kitiems neįgaliesiems. Vien mūsų asociacijoje yra 99 nariai. Dabar paprasčiau juos galėsime atsivežti į užsiėmimus, renginius, šventes, padėsime pasiekti gydytoją ar susitvarkyti būtinus reikalus.
Autobusiukas patogus, šiltas, ekonomiškas. Jis tikrai nestovės be darbo“, – sakė A. Margevičienė. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė džiaugėsi, kad rajone padaugėjo transporto, skirto vežti neįgaliuosius: „Iki šiol tik Neįgaliųjų draugija

Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Blinstrubaitė suskubo išbandyti, ar autobusiukas patogus.

Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Blinstrubaitė suskubo išbandyti, ar autobusiukas patogus.

img_0608

turėjo autobusiuką, kuriuo vežiodavo savo draugijos narius. Dabar daugelio neįgaliųjų kelionės taps paprastesnės. Norint gauti šį autobusiuką, reikėjo atitikti iškeltus reikalavimus. Smagu, kad mūsų paraplegikų draugija nepabūgo prisiimti atsakomybės ir ryžosi parsivežti autobusiuką, kuriuo nori vežioti tuos, kam reikalingos pavežimo paslaugos.“
20 nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų skirtingose savivaldybėse savo narius galės pavėžėti iki darbo, gydymo įstaigos, į renginius naujais mikroautobusais. Praėjusią savaitę joms įteikti rakteliai nuo 20-ties 9 vietų mikroautobusų, kuriuose galima įrengti po 3 vietas žmogui su neįgaliojo vežimėliu.
„Sprendimas parengti projektą ir naudojantis Valstybės investicijų programos lėšomis įsigyti 60 autobusiukų subrendo bendraujant su neįgaliųjų organizacijų atstovais, lankantis savivaldybėse. Tai tik pirmas šio inicijuoto projekto etapas. 2017 ir 2018 metais bus paskirstyta dar po 20 autobusiukų kitų savivaldybių organizacijoms,“ – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Paraplegikų asociacijos nariai neslėpė džiaugsmo sulaukę naujo autobusiuko.

Paraplegikų asociacijos nariai neslėpė džiaugsmo sulaukę naujo autobusiuko.

Pirmieji autobusiukai išvažiavo į Prienų, Šalčininkų, Biržų, Alytaus, Varėnos, Vilkaviškio, Ukmergės, Šilutės, Akmenės, Kupiškio, Kaišiadorių, Radviliškio, Lazdijų, Joniškio, Kėdainių, Vilniaus, Telšių rajonų savivaldybes, Alytaus miesto savivaldybę, Rietavo, Kalvarijos savivaldybes.
Šie mikroautobusai perduodami neįgaliųjų organizacijoms panaudos pagrindais. Savivaldybės, kurių organizacijoms perduodami automobiliai, atrinktos vadovaujantis Lengvųjų automobilių, pritaikytų neįgaliesiems vežti, paskirstymo 2016–2018 metais tvarkos aprašu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.