Į redakciją kreipėsi moteris su paprastu klausimu: ar gali prie maudymviečių, kur susirenka daug poilsiautojų, lakstyti palaidi šunys?

suo-draudziamaJuk niekada nežinai, koks to gyvūno charakteris, ar jis agresyvus. Be to, kartu besimaudantys gyvūnai gali būti ir ligų šaltinis tiek suaugusiesiems, tiek ir vaikams. Man asmeniškai yra baisu žiūrėti, kai kartu maudosi mano vaikai, o šalia tiurškiasi ir šuo“, – kalbėjo susirūpinusi moteris, kuri ilgąjį savaitgalį laiką leido Pelėdnagiuose, prie Ašarėnos tvenkinio.

Jos nuogąstavimus patvirtino Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė teigdama, kad maudymvietėse gyvūnų būti negali.

Yra patvirtintos higienos normos, kuriose numatyta, kad gyvūnų paplūdimiuose negali būti. Jie ne tik gali būti įvairių ligų pernešėjai, tačiau gali ir kelti realų pavojų žmonių sveikatai. Juk sunku prognozuoti, kaip gali pasielgti nuo saulės ir karščio apsvaigęs šuo, be to, prie vandens būna daug žmonių, todėl vėl sunku prognozuoti, kaip žmonių gausa gali įtakoti šuns psichiką“, – pastebi specialistė.

Šunys su išmatomis gali platinti užkrečiamas ligas, kaip, pavyzdžiui, toksokarozė. Dažniausiai į organizmą patenka kirmėlių toksokarų kiaušinėlių, o lervos gali apsigyventi plaučiuose, kepenyse, akyse, smegenyse ir kitur. Išsikrėtęs šia liga vaikas pradės dusti, kosėti, jį gali ištikti epilepsijos priepuolis. Per vandenį šunys gali išplatinti dar daugiau ligų, didžiausią pavojų pirmiausiai sukeliančių vaikams.

D. Avižiuvienė pastebi, kad nedrausmingus šeimininkus galbūt drausmintų ir įspėjamieji ženklai ar informacija skelbimų lentose. Visa tai turėtų pasirūpinti seniūnijos darbuotojai.

O ką daryti, jei šeimininkas savo augintinį prie vandens telkinio atsivedė ir šis laksto palaidas? Už savo augintinį atsako tik savininkas, todėl pirmiausia reikia pasikalbėti su žmogumi ir jam paaiškinti, kad toks jo elgesys kitų poilsiautojų atžvilgiu yra nederamas. IMG_5961

Žinoma, bet kada galima kviesti ir policiją – atvykę pareigūnai turi teisę tokiam neatsakingam gyvūno savininkui taikyti administracinio poveikio priemones ir nubausti pinigine bauda. Mat teisės aktuose palaidas šuns bėgiojimas poilsiavietėse yra prilyginamas viešosios tvarkos pažeidimui, baudžiamu nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų bauda.

Jei pamatėte prie vandens telkinio lakstantį palaidą šunį, jei šeimininkas savo augintinio neprižiūri, galite drąsiai kviesti policiją. Atvykę pareigūnai pažeidėjui gali išrašyti baudą“, – sakė Sigitas Vildžiūnas, Kėdainių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas.

Nors maudymosi sezonas jau įpusėjo, policininkai nusiskundimų dėl paplūdimiuose lakstančių šunų negavo.

Panašios naujienos