Jau keleri metai Žolinių dieną pagiriškiai renkasi į didžiausią miestelio vasaros šventę.

IMG_2751Pasak Šėtos seniūnijos seniūno Petro Pupkaus, rugiapjūtės vidury, nes visus darbus pagiriškiai palieka nuošaly, kad galėtų pasibūti drauge su kaimynais ir bičiuliais: „Pagiriškiai turi šaunią tradiciją baigiantis vasarai susiburti į miestelio šventę. Šis renginys išjudina visus – jo laukia ir maži, ir suaugusieji. Susirinkę į būrį neretai prisimename nugyventus metus, svarbiausius įvykius, pasidžiaugiame gražiausiomis akimirkomis.“

IMG_2790Pagiriškiai ne tik susirinko draugėn pasibūti kartu, tačiau tradiciškai atidavė pagarbą garbingai praeičiai. Prie paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir tremtiniams buvo iškilmingai iškelta Lietuvos vėliava. Ji nuo šiol šioje vietoje plevėsuos nuolat. „Mes tikrai nepamiršome tų, kurie kovojo už laisvę. Kaskart įvairiomis progomis pagerbiame iškilius kraštiečius ir laisvės šauklius. Dabar mūsų pagarba jiems bus rodoma ne priebėgomis, o nuolat. Pagiriškių valia – nuolat bent kelioms akimirkoms mintimis sugrįžti į skausmingą praeitį“, – sakė P. Pupkus.

Pagiriškiai taip pat prisiminė ir Lietuvos filosofo, teologo, esperantininko, matematiko, poeto Adomo Jakšto nueitą kelią. Šįmet minimos 155-osios šio garsaus visuomenės veikėjo metinės. Iš Pagirių valsčiaus kilusio šviesuolio vardu buvo pavadinta miestelio mokykla, tad pagiriškiai nuolat pagerbia Adomą Jakštą.

„Tik pažiūrėkit, koks mūsų miestelis jaukus – ne tik aplinka kaskart gražėja, bet ir žmonės gyvena draugiškiau. Esame puiki bendruomenė. Tikrai mokame daug dirbti, bet sugebame ir šauniai pasilinksminti“, – gražiu susibūrimu džiaugėsi pagiriškė Vanda.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.