Rajono vadovai kovotojams atidavė pagarbą prie rezistentams pastatyto paminklinio akmens Skongalio gatvėje.

Visoje Lietuvoje buvo minima Baltijos kelio bei stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti diena. Minėjimo renginiai vyko ir Kėdainiuose.

Šv. Juozapo bažnyčioje aukotos šv. Mišios už okupacinių režimų aukas bei Baltijos kelyje vienybę parodžiusius lietuvius.

Vėliau bažnyčioje pašventintos gėlės buvo išneštos ir padėtos prie rezistentams skirto akmens Skongalio gatvės gale. Mirusiems už laisvę kovotojams  pagarbą atidavė Kėdainių šauliai, pagerbė ir susirinkę miesto gyventojai.
Specialus autobusas visus norinčiuosius nuvežė iki kėdainiečių pastatyto kryžiaus, kuris įprasmina parodytą kraštiečių vienybę Baltijos kelyje. Kryžius stovi Ukmergės rajone.

Minėjime dalyvavo ir Kėdainių rajono savivaldybės atstovai: meras Saulius Grinkevičius, vicemerė Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Pasak rajono mero S. Grinkevičius, šią šventę minime dvejopai, mat ji savyje talpina dvi priešingybes – juoda ir balta.

„Rugpjūčio 23-ąją pasirašyta sutartis palietė ir sulaužė mūsų šalies žmonių gyvenimus kone iš kiekvienos šeimos. Žinoma, yra ir baltoji, šviesioji pusė – tai Baltijos kelias, kuris suvienijo mūsų tautą, parodė, kad mes esame stiprūs, vieningi, kad nieko nebijom. Branginkime laisvę, mylėkime savo tėvynę, nepamirškime lietuvių, kovojusių ir žuvusių už tai, kad šiandien mes visi galėtume džiaugtis nepriklausomybe“, – sakė rajono meras.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.