Balandžio 23 d.(sekmadienį) Kėdainių šv. Jurgio parapijoje vyks neįprastai dideli šv. Jurgio Atlaidai su liaudišku Jurginių Šurmuliu „Pagal Jurgį Ir Kepurė“. Šv. Mišios bus aukojamos nuo 10:00 ir 12:00. Tuo pat metu bažnyčios aikštėje nuo 9:00 iki 17:00 veiks gausi prekybinė mugė.

Bus prekiaujama ūkininkų gamintais maisto produktais bei ankstyvosiomis daržovėmis mažesnėmis kainomis, nei įprastai, gausiu žolelių asortimentu prekiaus vaistažolininkė Jadvyga Balvočiutė, medelyno savininkai iš Pakruojo r. prekiaus retesnių veislių vaismedžiais ir dekoratyviniais augalais, bus platus pasirinkimas įvairiausių skrybėlių ir kepurių – Kėdainių Jurginių simbolių, amatininkai ir tautodailininkai prekiaus įvairiais buitiniais gaminiais ir suvenyrais bei religine atributika, bus galima pamatyti ir įsigyti įvairių veislių naminių paukščių, triušių ir kitų gyvūnų.

Tuo pat metu bažnyčios aikštėje po šv. Sumos Mišių maždaug nuo 13:30 vyks Agapė- vaišės, skirtos maldininkams, atvykusiems ne tik iš Kėdainių, bet ir iš kitų rajonų, bei pasaulietiškiems renginio svečiams.

Jos metu visi renginio dalyviai bus vaišinami Jurginių kiaušiniene su lašinukais, kepama didžiulėje keptuvėje ant laužo, Jurgienės dilgėliniu šiupiniu, užbalintu plaktais kiaušiniais, bei karšta žolelių arbata.

Prekybos bei Agapės šurmulį pagyvins 2-3 val. trukmės folkloro kolektyvų bei liaudiškų kaimo kapelų bei vokalinių ansamblių koncertas. Jame koncertuos „Šeduviukai“ iš Šeduvos, „Auštariukai“ iš Josvainių, KKC kapela „Vilainiai“ bei folklorinis ansamblis „Jorija“, vokalinis ansamblis „Jotvainiai“ iš Alytaus, Akademijos KC vokalinis ansamblis „Nykė“ iš Vikaičių, kapela „Dobilėlis penkialapis“ bei dar keli kolektyvai iš Kėdainių krašto.
Organizatoriai pasirūpins įgarsinimu ir suolais patogiai atsisėsti, vaišinantis bei klausantis koncerto.

Kadangi šv. Jurgis yra naminių gyvūnų globėjas ganykliniu laikotarpiu, tai žaliojoje vejoje šalia bažnyčios teritorijos dar bus irnaminių gyvulėlių bei paukščių paroda – pardavimas.

Kokios gi būtų Jurginės, jei gyvulėliai ir paukščiai per šv. Jurgį nebūtų išleisti į lauką ir gaspadorių neapsmilkyti šventintomis žolelėmis…?  Beje, jau tikrai žinome, kad parodoje bus ponių ir alpakų.

Dar vienas įdomus Kėdainių Jurginių renginio akcentas yra tai, kad pačioje bažnyčioje nuo balandžio 16 d. iki balandžio pabaigos vyksta velykinių margučių bei velykinio stalo dekoracijų paroda,į kurią eksponatus pateikė ne tik tautodailininkai, bet ir Kėdainių rajono moksleiviai, bei kelios visuomeninės organizacijos.

Tad kviečiame Visus ir iš Visur į Kėdainių šv. Jurgio Atlaidus jau šį sekmadienį
Daugiau informacijos galite rasti šioje viešojoje facebook’o grupėje Liaudiškas Jurginių Šurmulys Pagal Jurgį Ir Kepurė :https://www.facebook.com/groups/1826769417590092/, o taip pat Kėdainių rajono spaudoje ir kituose internetiniuose tinklalapiuose.

Renginio organizatoriai: Kėdainių šv. Jurgio parapijos pastoracinė taryba, parapijos „Caritas“ bei Kėdainių Tradicinio Liaudiško Giedojimo Ir Folkoro studija „O, Siela, nemari“!

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.