Pirmąjį gruodžio savaitgalį Kėdainių fotografai vykdė išskirtinę „Help Portrait“ akciją. Jos metu buvo fotografuojami kraštiečiai, o padarytosios portretinės nuotraukos buvo iš karto padovanojamos.  Tarptautinis projektas, skirtas fotografiją mėgstantiems žmonėms – tiek profesionalams, tiek mėgėjams – vyko visoje Lietuvoje.

Dotnuvos slaugos namuose seneliai mielai dalyvavo akcijoje ir nuo šiol jau turi gražią savo portretinę nuotrauką.

Dotnuvos slaugos namuose seneliai mielai dalyvavo akcijoje ir nuo šiol jau turi gražią savo portretinę nuotrauką.

Akcija sulaukė didelio atgarsio – nusifotografuoti ir savo portretinę nuotrauką turėti pareiškė norą net 172 kėdainiečiai, dirbo 28 savanoriai ir 9 fotografai. Nuo šiol savo naujas portretines nuotraukas turi ne viena Kėdainių krašto šeima.
Tačiau galimybę nusifotografuoti turėjo ir daugiau žmonių – profe­sionalūs Kėdainių fotografai vyko į Šėtos bei Dotnuvos slaugos namus bei Šlapaberžės pensionatą ir visus pageidaujančius šių namų gyventojus taip pat fotografavo.
„Akcija skirta nepasiturintiems, sunkiau gyvenantiems, mat ne kiekvienas gali pasidaryti savo portretinę nuotrauką. Taip pat yra fotografuojami ir visi pageidaujantieji. Mes šiandien dirbame Dotnuvos slaugos namuose ir fotografuojame senelius. Padarytąsias nuotraukas įteikėme asmeniškai tiems, kurie sutiko nusifotografuoti“, – pasakojo fotografė Asta Pavolienė, kuri su kolega Nerijumi Medeckiu šeštadienio popietę dirbo Dotnuvos slaugos namuose.
Iš viso tądien Dotnuvoje buvo nufotografuota apie 40 senelių. Pasak fotografės, seneliai, gavę savo nuotrauką, labai džiaugėsi. „Žmonės reagavo labai jautriai – kai gauna galutinį rezultatą, būna labai laimingi“, – šypsojosi A. Pavolienė.
„Help-Portrait“ – tai tarptautinis projektas, skirtas fotografiją mėgstantiems žmonėms, tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Skirdami savo laiką, techniką ir talentą, fotografai sukuria dalį džiaugsmo tiems, kam šiame gyvenime sekasi mažiau. Kas tie žmonės? Tai gali būti vieniši žmonės, vienišos mamos ar vieniši tėčiai su vaikais, daugiavaikės sunkiau besiverčiančios šeimos, našlaičiai, sergantys vaikai ar suaugę, karo veteranai, senyvo amžiaus žmonės ar… tiesiog liūdnas Jūsų kaimynas. Tai žmonės, kurie negali sau leisti kokybiškų fotografijos paslaugų.
Šiais metais Lietuvoje buvo fotografuojama 28 vietose, dirbo 97 fotografai ir 194 savanoriai, nufotografuotas 1201 žmogus, 1 šuo ir 1 šeškas. Įteikta 1019 portretų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.