Kėdainiuose buvo minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kuri sulaukė gausaus būrio gyventojų. Džiugu, jog kėdainiečiams svarbus partizanų pagerbimas ir kovos už Lietuvos laisvę.

Minėjime taip pat dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, kuris įteikė padėką ir atminimo dovaną partizanui Algimantui Stankūnui-Antanėliui.

„Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena yra labai svarbi mums visiems. Džiaugiuosi galėdamas įteikti padėką partizanui Algimantui Stankūnui-Antanėliui už kovą dėl Lietuvos laisvės, rezistencinio pasipriešinimo liudijimą ir vertybių puoselėjimą. Tikiuosi, kad šiandieninis jaunimas domėsis Lietuvos istorija, ypač partizanų veikla, kuri esti puikus pavyzdys, kaip galima kovoti už Lietuvos laisvę“, – kalbėjo S. Grinkevičius

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjime Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai dalyvavo edukaciniame žygyje „Laisvės kovų takais Kėdainiuose“, kuris prasidėjo Kėdainių rajone, esančiame Taučiūnų kaime, prie pirmojo žuvusio savanorio Povilo Lukšio žūties vietos.

Žygio organizatoriai ragino į mums puikiai žinomas Kėdainių erdves pažvelgti per istorinę prizmę.

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės karių ginkluotės ir ekipuotės pristatymas bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo koncertas. Kariai šventės dalyvius vaišino kareiviška koše.

Kėdainių rajono savivaldybės inf. 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.